Świat

Kolejny generał wywołuje skandal. Porzucił żonę dla kobiety w wieku córki

Świat

Wikipedia (CC BY SA) | Ken DavisGenerał podczas kampanii wyborczej w 2004 roku. Żona stoi po prawej stronie

Nowy skandal obyczajowy w wojskowych kręgach w USA. Generał Wesley Clark, były naczelny dowódca NATO w Europie, który dowodził operacją w Kosowie, od niemal roku żyje kochanką młodszą od niego o 38 lat. Porzucił dla niej swoją żonę, z którą żył od 46 lat, obwiniając ją w pozwie rozwodowym o rozpad związku.

Generał Clark jest jednym z najwyższych rangą amerykańskich wojskowych, tak zwanym "pełnym", albo "czterogwiazdkowym" generałem. Od 2000 roku jest na wojskowej emeryturze. Jego ostatnim stanowiskiem było dowodzenie siłami NATO w Europie, co postawiło go na czele interwencji w Kosowie.

Życie prywatne na świeczniku

Po odejściu do cywila próbował swoich sił z biznesie, ale nie odniósł wielkiego sukcesu. W 2004 roku startował w prawyborach prezydenckich Partii Demokratycznej. Był ewenementem jako jeden z niewielu wysokich rangą wojskowych po tej stronie sceny politycznej. Przegrał jednak z kretesem w starciu z Johnem Kerrym. Teraz znów znalazł się na czołówkach amerykańskich mediów - tym razem w związku z jego życiem prywatnym. Otóż 68-letni generał porzucił swoją żonę po 46 latach małżeństwa i odszedł do 30-letniej biznesmenki Shauny Mei. Samo w sobie nie jest to niczym niecodziennym, ale jak donoszą amerykańskie media, w pozwie rozwodowym generał całą winą za rozpad związku obarczył swoją żonę. Gertrude Clark miała "znieważać" swojego męża swoim zachowaniem. Według prawa stanu Arkansas, gdzie złożono pozew rozwodowy, oznacza to "wulgarność, celowe zaniedbanie, ordynarność, wrogość" i temu podobne. Pozew złożono jesienią 2012 roku, ale do dzisiaj nie doszło do rozwodu. Generał od pół roku żyje ze swoją kochanką. Przypadek Clarka przywodzi wspomnienia upadku innego wysokiego rangą wojskowego, generała Davida Patreausa, który okazał się mieć romans ze znacznie młodszą autorką swojej biografii. Pod presją musiał zrezygnować ze stanowiska szefa CIA i odszedł do cywila, gwałtownie kończąc swoją błyskotliwą karierę.

Autor: mk/jk / Źródło: nypost.com, nydailynews.com

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (CC BY SA) | Ken Davis

Tagi:
Raporty: