Alarmy w Ukrainie. "Do ataku na Kijów wróg użył pocisków manewrujących"

Autor:
tas//now
Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda, tsn.ua
Atak na Krzywy Róg. Relacja Ołeha Biłeckiego z Kijowa
Atak na Krzywy Róg. Relacja Ołeha Biłeckiego z Kijowa TVN24
wideo 2/21
TVN24Atak na Krzywy Róg. Relacja Ołeha Biłeckiego z Kijowa

W nocy i we wtorek nad ranem w całej Ukrainie ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Rosjanie zaatakowali między innymi miasta Kijów i Krzywy Róg, używając pocisków manewrujących Ch-101/555. Ukraińska obrona powietrzna zniszczyła wszystkie cele powietrzne - poinformowała na kanale Telegram kijowska administracja wojskowa.

"Do ataku na Kijów wróg użył pocisków manewrujących Ch-101/555 jak zawsze wystrzeliwanych przez bombowce strategiczne Tu-95MS z regionu Morza Kaspijskiego. Wszystkie cele wroga w przestrzeni powietrznej wokół Kijowa zostały wykryte i pomyślnie zniszczone przez siły obrony powietrznej" - czytamy w komunikacie administracji wojskowej stolicy Ukrainy.

Ukraińskie dowództwo w późniejszym komunikacie sprecyzowało, że Rosja użyła do nocnego ataku 14 rakiet manewrujących i trzy drony. 10 pocisków i dron zostały zestrzelone - wynika z informacji zamieszczonych przez siły Ukrainy w internecie.

Nad ranem Rosjanie przypuścili drugi atak z Morza Kaspijskiego z wykorzystaniem trzech samolotów Tu-95. Według wstępnych informacji tym razem na Ukrainę dotarł tylko jeden pocisk manewrujący, który został zniszczony przez ukraińską obronę powietrzną - relacjonował portal tsn.ua.

ZOBACZ TEŻ: Atak na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl

Liczba ofiar w wyniku nocnego ataku na miasto Krzywy Róg w obwodzie dniepropietrowskim wzrosła do sześciu - poinformował portal Ukraińska Prawda. Pocisk spadł na budynek mieszkalny. Ranne zostały co najmniej 32 osoby. Ratownicy wciąż przeszukują gruzy budynku, pod którymi mogą przebywać ludzie.

CZYTAJ TAKŻE: Atak na Krzywy Róg, są zabici i ranni. "Płoną mieszkania od parteru po czwarte piętro" >>>

Wcześniej mer Charkowa Igor Terechow przekazał dziennikarzom, że miasto zostało zaatakowane przez wyprodukowane w Iranie drony kamikadze Shahed.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas//now

Źródło: PAP, Ukraińska Prawda, tsn.ua

Źródło zdjęcia głównego: Oleksii Vakhrushev/shutterstock.com

Tagi:
Raporty: