Koktajlami Mołotowa chcieli atakować sztab Obamy

Świat

Aktualizacja:

Trzem mężczyznom zatrzymanym w Chicago z koktajlami Mołotowa prokuratura zarzuciła w sobotę, że planowali zamach na siedzibę sztabu wyborczego prezydenta Baracka Obamy podczas manifestacji związanych ze szczytem NATO, który rozpocznie się w niedzielę.

Zatrzymani przygotowywali koktajle Mołotowa, którymi - podczas demonstracji przeciw szczytowi NATO w Chicago - chcieli obrzucić kwaterę główną sztabu wyborczego prezydenta Obamy, dom burmistrza Chicago Rahma Emanuela i inne cele - podała chicagowska prokuratura.

Niedoszłych zamachowców aresztowano w środę w nocy, a w sobotę postawiono im oficjalne zarzuty spisku, materialnego wspierania terroryzmu i posiadania materiałów wybuchowych.

- Osoby, którym postawiono zarzuty nie są pokojowymi manifestantami. To są terroryści (działający) na terytorium USA - powiedziała w sobotę dziennikarzom prokurator Anita Alvarez.

Agencja AP podaje, że demonstracje przeciw NATO, w których może wziąć udział wiele tysięcy uczestników, planowane są w Chicago na niedzielę - drugi dzień szczytu.

Źródło: PAP