Świat

Knuta odwiedziło już milion osób!

Świat

ReutersKnuta odwiedziło już milion osób

Niedźwiadek Knut obchodzi powdwójny jubileusz. W dniu kiedy skończył siedem miesięcy, w berlińskim ZOO miał milionowego gościa.

Ta osoba to 32-letnia Holenderka Ilja Arends. Do ZOO przyszła, bo dzień wcześniej wraz z mężem usłyszała w telewizji, że w ogrodzie oczekiwana jest osoba, która jako milionowa odwiedzi na żywo popularnego misia. Jednak, kiedy przekraczała bramkę i skierowały się na nią dziesiątki kamer i lamp błyskowych, kobieta była przestraszona. - To było bardzo zaskakujące - opowiedziała.

Sam Knut chyba nie przejął się zanadto zamieszaniem wokół jego wybiegu. Niedźwiadek rośnie jak na drożdżach i z białej, nieporadnej kulki zmienia się w sprawnego łowcę. Niedługo może stać się zagrożeniem dla jego opiekuna, z którym bawi się od urodzenia. Teraz jednak, do zabaw mężczyzna zakłada długie rękawy, chroniące go przed zębami wychowanka.

Knut to największa gwiazda europejskich ogrodów zoologicznych. Jego zabawy z opiekunem każdego dnia ogląda ok 5. tys. osób. Knut to również świetna marka dla niemieckiego ZOO. Jego miłośnicy mogą kupić wiele gadżetów z wizerunkiem misia: od książek i płyt DVD po koszulki i słodkości.

Źródło: Reuters, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Reuters