Kłopoty kolejnego luksusowego liniowca

TVN24

Aktualizacja:
wikipedia.org/Ivan T. CC-BY-SA 3.0Statek docelowo może pomieścić 710 pasażerów i 410 członków załogi

Luksusowy liniowiec z tysiącem osób na pokładzie dryfuje po Morzu Południowochińskim na wysokości Filipin. Pożar uszkodził silniki jednostki - poinformowała filipińska straż przybrzeżna. Ogień został ugaszony, ale pięciu członków załogi "Azamara Quest" zostało rannych, w tym jeden poważnie.

Na pokładzie znajduje się 590 pasażerów i 411 członków załogi. Nikt z pasażerów nie ucierpiał. Liniowiec znajduje się w odległości 140 km od wybrzeży Filipin.

Szósty dzień rejsu

Inżynierom pokładowym udało się uruchomić jeden z silników statku, na którym włączono już klimatyzację, dostępna jest też bieżąca woda, czynne są toalety.

Zarejestrowany ma Malcie turystyczny statek rozpoczął 17-dniowy rejs w poniedziałek w Hongkongu. Do Singapuru, odwiedzając po drodze Manilę, Sandakan i kilka indonezyjskich portów, miał przybyć 12 kwietnia.

Zły rok dla liniowców

Pod koniec lutego w maszynowni innego wycieczkowca, Costa Allegra z tysiącem osób na pokładzie wybuchł pożar, gdy jednostka znajdowała się na Oceanie Indyjskim 250 mil od wybrzeży Seszeli. Ogień szybko ugaszono, ale doszło do awarii zasilania. Statek został odholowany na główną wyspę Seszeli, Mahe.

Znacznie większy statek Costa Concordia, należący do Costa Crociere, tego samego armatora co Costa Allegra, uległ katastrofie 13 stycznia u wybrzeży Toskanii. Zginęły 32 osoby.

Źródło: reuters, pap