Kim Kardashian marzy o obiedzie z Gretą Thunberg. "To zdumiewająca dziewczyna"

Świat


Kim Kardashian, amerykańska celebrytka, modelka i gwiazda telewizyjna, wychwalała we wtorek nastoletnią szwedzką działaczkę na rzecz ochrony klimatu Gretę Thunberg. Nazwała ją "odważną" i "zdumiewającą" dziewczyną. Zapewniła, że sama też troszczy się o klimat.

38-letnia Kim Kardashian pojawiła się we wtorek na Światowym Kongresie Technologii Informacyjnych (WCIT), odbywającym się w stolicy Armenii, Erywaniu.

Kim Kardashian o obiedzie z Gretą Thunberg

- Zmiana klimatu to poważny problem - zadeklarowała Kardashian w Erywaniu. Zapewniła, że ona sama i cała jej rodzina bardzo troszczą się o środowisko.

W rozmowie z agencją Reutera oświadczyła, że bardzo chciałaby "zjeść obiad" z Gretą Thunberg. - Ona jest tak zdumiewającą dziewczyną, tak waleczną i odważną, by przeciwstawić się tym dorosłym, co mogłoby być dla niej przerażające. Jej otwartość i uczciwość jest dokładnie tym, czego potrzebujemy - przekonywała.

16-letnia aktywistka ze Szwecji we wrześniu zabrała głos podczas szczytu klimatycznego Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. - Nie powinno mnie tu być. Powinnam być w szkole po drugiej stronie oceanu. A jednak przychodzicie do nas, młodych ludzi, po nadzieję. Jak śmiecie? Ukradliście moje marzenia, moje dzieciństwo swoimi pustymi słowami, a jednak jestem jedną z tych, która miała szczęście – mówiła.

Thunberg, która stała się twarzą klimatycznego strajku młodych na całym świecie, jest faworytką bukmacherów w wyścigu o Pokojową Nagrodę Nobla. Kto ją dostanie, tego dowiemy się w najbliższy piątek 11 października.

NAGRODY NOBLA 2019>

"Ukradliście moje marzenia i dzieciństwo"tvn24

Odwiedziła kraj przodków

Przodkowie Kardashian przybyli do Stanów Zjednoczonych z Armenii. W czasie obecnej wizyty w tym kraju troje z czworga dzieci celebrytki zostało ochrzczonych w obrządku Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego w katedrze w Eczmiadzynie, najstarszej i najważniejszej świątyni ormiańskiej.

Jedna z jej córek została już wcześniej ochrzczona w ormiańskim kościele w Jerozolimie.

Autor: rzw / Źródło: Reuters, tvn24.pl