Świat

Kim Kardashian i Kanye West w Jerozolimie. Ochrzcili tam córkę

Świat


W czasie krótkiej wizyty w Jerozolimie celebrytka Kim Kardashian i raper Kanye West ochrzcili swoją córkę w ormiańskiej katedrze św. Jakuba z XII wieku. Wcześniej odwiedzili Armenię, skąd pochodzą przodkowie Kardashian.

W następnej kolejności siostry Kardashian i raper Kanye West mają odwiedzić Jordanię.

Kim Kardashian, jej siostra Khloe i mąż Kanye West przybyli do Izraela bezpośrednio z pięciodniowej wizyty w Armenii, kraju ich przodków. W piątek siostry Kardashian złożyły w Erewaniu kwiaty pod monumentem ku pamięci rzezi Ormian rozpoczętej w 1915 roku, w trakcie której siły tureckie przyczyniły się do śmierci 1,5 mln osób.

Gwiazda walczy o pamięć Ormian

Kardashian, której ojciec Robert jest amerykańskim Ormianinem w trzecim pokoleniu, to wielka gwiazda za oceanem i jedna z najbardziej rozpoznawalnych celebrytek, a jej profil na Twitterze obserwuje ponad 30 mln ludzi.

Wizyta sławnej pary to ogromny sukces armeńskich władz, które od dekad walczą o pamięć ofiar rzezi. Armenia stara się, by o ofiarach walk z Turkami pisano w podręcznikach historii jako ofiarach ludobójstwa. Wizytę sióstr Kardashian pochwalił premier Armenii Howik Abrahamian, mówiąc o ich "wkładzie w międzynarodową świadomość i potępienie ludobójstwa Ormian".

Turcja zaprzecza "ludobójstwu"

Nazywaniu rzezi Ormian w latach 115-1917 ludobójstwem sprzeciwia się jednak Turcja. Ankara utrzymuje, że zginęło wówczas nie 1,5 mln, ale od 300 tys. do 500 tys. Ormian, i nie byli oni ofiarami eksterminacji, lecz chaosu, w jakim pogrążyło się imperium osmańskie w ostatnich latach istnienia.

Autor: mm, adso//rzw / Źródło: Reuters