Kim Dzong Un "gotów przeciwstawić się każdej wojnie"

Świat

RetutersKim Dzong Un na ćwiczeniach

Kim Dzong Un dokonał inspekcji wspólnych ćwiczeń marynarki i sił powietrznych. Północnokoreańskie media państwowe opublikowały zdjęcia z tego wydarzenia.

Zdjęcia opublikowano w sobotę. Nie wiadomo jednak, kiedy i gdzie zostały zrobione. Widać na nich, jak północnokoreański przywódca nadzoruje ćwiczenia prowadzone przez myśliwce i okręty podwodne.

Północnokoreańska telewizja poinformowała, że Kim Dzong Un oświadczył, że KRLD jest "gotowa przeciwstawić się każdej postaci wojny, w tym wojnie nuklearnej przez amerykańskich imperialistów".

W połowie stycznia Korea Północna ponownie odrzuciła amerykańskie oskarżenia o ataki hakerskie na studio filmowe Sony Pictures. "Mój kraj nie miał z tym nic wspólnego" - oświadczył w Nowym Jorku zastępca północnokoreańskiego ambasadora przy ONZ An Myong Hun. USA są przekonane, że działający na zlecenie Korei Północnej hakerzy zaatakowali amerykańskie studio Sony Pictures, które wyprodukowało komedię "The Interview" o próbie zamachu na północnokoreańskiego przywódcę Kim Dzong Una. Film ten rozwścieczył władze w Pjongjangu.

Autor: nsz\mtom / Źródło: Reuters