TVN24 | Świat

Amerykanka pracująca dla ambasady w Kijowie znaleziona w parku. Nie żyje

TVN24 | Świat

Autor:
ft/adso
Źródło:
PAP, Reuters

Amerykańska ambasada w Kijowie przekazała, że współpracuje z ukraińskimi śledczymi w celu wyjaśnienia śmierci jednej ze swoich pracownic. Nieprzytomną kobietę z urazami głowy znaleziono przy torach kolejowych w stolicy Ukrainy. Zmarła po przewiezieniu do szpitala. 

"Z żalem informujemy o śmierci amerykańskiej członkini personelu ambasady USA w Kijowie" - napisano w oświadczeniu placówki Stanów Zjednoczonych. Jak dodano, przedstawiciele ambasady współpracują ze śledczymi w celu wyjaśnienia przyczyn śmierci kobiety.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Śmierć pracownicy amerykańskiej ambasady w Kijowie

Na policję wpłynęło w środę zgłoszenie dotyczące kobiety z urazem głowy. Ranna znajdowała się w parku w pobliżu torów kolejowych w dzielnicy Szewczenkowskiej w Kijowie - przekazała stołeczna policja. Kobietę zauważyli przechodnie. Na miejsce udali się policjanci. Nieprzytomną kobietę hospitalizowano. W szpitalu ranna zmarła.

Przy ofierze znaleziono dokumenty wydane na jej nazwisko świadczące o tym, że pracowała w ambasadzie USA. Na początku nie sprecyzowano, jakie miała obywatelstwo. Potwierdziła je amerykańska placówka późnym wieczorem.

Policja ustala okoliczności zdarzenia i szuka świadków. Poszukiwany jest wysoki mężczyzna w wieku 30-40 lat, który może mieć związek z pobiciem - dodano. Na razie nie podano więcej szczegółów.

"Mógł to być też nieszczęśliwy wypadek"

Dyrektor komunikacji MSW Ukrainy Artem Szewczenko potwierdził na Facebooku, że kobieta była obywatelką USA. Jak dodał, policja posiada informacje o jednym podejrzanym i poszukuje go. "Ale mógł to być też nieszczęśliwy wypadek" - oznajmił, podkreślając, że do zdarzenia mogło dojść, kiedy kobieta uprawiała jogging. Miała na sobie strój sportowy, a w uszach słuchawki. Według Szewczenki jej ciało znaleziono przy torach. "Śmierć takich nieostrożnych pieszych wskutek potrącenia przez pociąg nie jest rzadkością na kolei" - oznajmił.

Z kolei stojący na czele stołecznej policji Andrij Kryszczenko poinformował na kanale telewizyjnym Nasz, że w sprawie wszczęto dochodzenie z artykułu dotyczącego umyślnego zabójstwa.

Autor:ft/adso

Źródło: PAP, Reuters

Pozostałe wiadomości