Kerry na linii z Ławrowem: wycofajcie się ze wschodniej Ukrainy

mil.ruAmerykanie od roku przedstawiają dowody na obecność rosyjskich żołnierzy na Ukiranie (zdjęcie z rosyjskich ćwiczeń wojskowych)

O wycofanie sił rosyjskich ze wschodniej Ukrainy zaapelował podczas rozmowy telefonicznej z szefem MSZ Rosji Siergiejem Ławrowem amerykański sekretarz stanu John Kerry - poinformował w czwartek agencję Reutera przedstawiciel Departamentu Stanu.

Rozmowa miała się odbyć w środę. Kerry miał powiedzieć, że "oni (Rosjanie) kontynuują dostawy ciężkiego sprzętu i zapewniają szkolenia dla separatystów".

Amerykanie na Ukrainie "na zaproszenie Kijowa"

W trakcie rozmowy Kerry miał także zwrócić się do Ławrowa z apelem, aby Moskwa zmusiła separatystów do dotrzymania ustaleń z lutego i szanowania zawieszenia broni.

Szef amerykańskiej dyplomacji miał także zapewnić, że misja szkoleniowa wojsk USA na zachodniej Ukrainie jest "całkowicie transparentna i ma charakter defensywny". Dodał, że siły Stanów Zjednoczonych przybyły na wyraźne zaproszenie ukraińskich władz w Kijowie - relacjonował pracownik Departamentu Stanu.

14 kwietnia rzecznik Pentagonu płk Steven Warren powiedział, że Rosjanie "nadal prowadzą operacje na terytoriach kontrolowanych przez separatystów". Ocenił, że dysponują oni w Donbasie strukturami kontroli i dowodzenia pozwalającymi koordynować operacje militarne.

Autor: adso/ja / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości