Świat

Panika na ćwiczeniach antyterrorystycznych. Ofiara śmiertelna, kilkudziesięciu rannych

Świat


Jedna osoba zginęła, a około 40 zostało rannych na uniwersytecie w Nairobi podczas ćwiczeń bezpieczeństwa, obejmujących symulację ataku terrorystycznego, co wywołało panikę - poinformowała kenijska policja oraz władze uczelni.

- 33-letnia pracownica personelu zmarła z powodu poważnych ran głowy - powiedziała przedstawicielka uczelni ds. komunikacji Betty Ngala.

Była zgoda uczelni

Dwie osoby ranne zostały odwiezione do szpitala w stanie krytycznym - poinformował lekarz ze szpitala w Nairobi. Większość rannych ma połamane nogi, ponieważ w następstwie paniki ludzie skakali z wysokich pięter. - Ćwiczenia bezpieczeństwa przeprowadzono za zgodą uczelni - poinformował niepaństwowy Uniwersytet Strathmore.

Symulacja, zorganizowana wspólnie z policją, "miała przetestować przygotowanie społeczności uniwersyteckiej i ekip ratunkowych na wypadek ataku terrorystycznego. Niestety, niektórzy studenci i pracownicy uczelni ulegli panice i zostali ranni" - dodano w komunikacie.

Kenia doświadczyła w ostatnich lat dwóch poważanych ataków terrorystycznych i stale grożą jej kolejne ze strony bojowników z organizacji Al-Szabab. W 2013 r. w ataku na centrum handlowe Westgate zginęło 67 osób. W kwietniu zamachowcy wdarli się na teren kampusu uniwersyteckiego w Garissie i zamordowali 147 osób.

Autor: kg\mtom / Źródło: PAP