Ruszyły strategiczne manewry Kaukaz 2020

TVN24 | Świat

Autor:
tas\mtom
Źródło:
Echo Moskwy, tvn24.pl
Ćwiczenia Kaukaz 2020 mil.ru
wideo 2/36
mil.ruĆwiczenia Kaukaz 2020

Około 80 tysięcy żołnierzy bierze udział w ćwiczeniach strategicznych Kaukaz 2020, które rozpoczęły się w poniedziałek na terenie rosyjskiego Południowego Okręgu Wojskowego.

Manewry Kaukaz 2020 potrwają do soboty. Główne działania będą odbywać się na poligonach Południowego Okręgu Wojskowego, w tym na Morzu Czarnym i Morzu Kaspijskim.

Oglądaj TVN24 w internecie>>>

W ćwiczeniach biorą udział nie tylko Rosjanie, ale i żołnierze z Białorusi, Armenii, Chin, Birmy i Pakistanu. "Wcześniej Azerbejdżan i Indie odmówiły udziału w manewrach. W Baku nie podano przyczyny rezygnacji. New Delhi, jak podała prasa indyjska, zmieniło swoje plany ze względu na fakt, że w ćwiczeniach uczestniczą kraje, z którymi Indie mają obecnie napięte stosunki: Chiny i Pakistan" - przekazało Echo Moskwy.

Ćwiczenia Kaukaz 2020 mil.ru

"W trakcie ćwiczeń zostaną rozwiązane kwestie wykorzystania zgrupowań wojsk (sił) koalicji państw w celu zapewnienia bezpieczeństwa militarnego na południowym zachodzie Federacji Rosyjskiej" - poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony.

Manewry Kaukaz 2020 odbywają się na poligonach Południowego Okręgu Wojskowego mil.ru

W ćwiczeniach bierze udział około 80 tysięcy żołnierzy. "W praktyczne działania wojsk na poligonach zostanie zaangażowanych do 250 czołgów, do 450 bojowych wozów piechoty i transporterów opancerzonych, do 200 systemów artyleryjskich i systemów rakietowych" - przekazał resort obrony Rosji.

Manewry Kaukaz 2020 mil.ru

Południowy Okręg Wojskowy Rosji znajduje się w pobliżu wschodniej granicy Ukrainy w regionie okupowanego przez prorosyjskich separatystów Donbasu. W jego skład wchodzi między innymi Krym, który Rosja zaanektowała w marcu 2014 roku.

Okręgi wojskowe w Rosji

Autor:tas\mtom

Źródło: Echo Moskwy, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru