Świat

Kate i William pokazali światu maleńką księżniczkę. Wyszli ze szpitala

Świat


Para książęca pokazała światu swoją nowo narodzoną córkę. Kate i William krótko po 19 naszego czasu wyszli przed szpital St. Mary's w Londynie, a kilkanaście minut później odjechali sprzed niego samochodem. Kilka godzin wcześniej Kate trafiła na porodówkę, gdzie urodziła zdrową, ważącą 3,7 kg dziewczynkę. Pałac Kensington informował, że księżniczka przyszła na świat "bez komplikacji" o godzinie 8.34 (9.34 czasu polskiego) i przy porodzie obecny był ojciec, książę William.

Krótko po godz. 19 naszego czasu książęca para zaprezentowała światu córkę. Małą księżniczkę trzymała na rękach Kate. Książęca para nie zabrała jednak głosu, ani nie odpowiadała na pytania. Pozdrowiła jedynie zgromadzonych przed szpitalem londyńczyków i wrócili do szpitala.

Kilkanaście minut później para ponownie wyszła jednak przed budynek. Tym czasem William trzymał w ręku nosidełko z małą księżniczką. Umieścił je na tylnym siedzeniu samochodu i razem z Kate odjechali sprzed szpitala.

Książę George odwiedza siostrzyczkę

Wcześniej w szpitalu kilkukrotnie pojawiał się książę William. Nie chciał rozmawiać z mediami, nie wygłosił też żadnego oświadczenia. Około godz. 17. wyszedł z hotelu, pozdrawiając zgromadzonych przez szpitalem Brytyjczyków i odjechał samochodem.

Potem jednak wrócił do szpitala ze swym blisko dwuletnim synkiem na rękach i w końcu powiedział licznie zgromadzonej pod szpitalem prasie: - Jestem bardzo szczęśliwy.

Pierwsza dowiedziała się królowa

Najmłodsza członkini rodziny królewskiej przyszła na świat o godz. 8.34 czasu lokalnego (9.34 czasu polskiego). Jak nakazuje tradycja, pierwsza o narodzinach prawnuczki dowiedziała się królowa Elżbieta II.

Her Royal Highness The Duchess of Cambridge was safely delivered of a daughter at 8.34am.— Kensington Palace (@KensingtonRoyal) May 2, 2015

"Jej książęca mość i dziecko mają się dobrze" - poinformował Pałac Kensington na Twitterze. Książę William był obecny przy porodzie. Dziewczynka waży 8 funtów i 3 uncje (około 3,7 kg). Dziadek dziewczynki, książę Walii Karol, i jego małżonka księżna Camilla zapewnili, że są "absolutnie zachwyceni" narodzinami wnuczki.

Her Royal Highness and her child are both doing well.— Kensington Palace (@KensingtonRoyal) May 2, 2015

Termin porodu minął już kilka dni temu. "Księżna została przetransportowana samochodem z Pałacu Kensington do Skrzydła Lindo szpitala St. Mary’s wraz z księciem Cambridge" - poinformował w komunikacie w sobotni poranek Pałac Kensington.

Księżna Catherine została przyjęta do szpitala o godz. 6 rano lokalnego czasu (7. rano czasu polskiego). W komunikacie informowano, że jest we "wczesnym stadium porodu".

Dziecko przyszło na świat pod okiem położnika Guya Thorpe-Beestona, który odbierał także pierwszy poród księżnej.

Baby Cambridge

Podobnie jak w przypadku narodzin pierwszego dziecka, syna George'a, który przyszedł na świat w lipcu 2013 r., Brytyjczyków ogarnęła gorączka oczekiwania.

Księżniczka będzie czwarta w kolejce do tronu po swoim dziadku - księciu Karolu, ojcu - księciu Williamie i starszym bracie - księciu George’u.

[object Object]
04.05 | Charlotte Elizabeth Diana – znamy imiona brytyjskiej księżniczkiFakty TVN
wideo 2/15

Autor: kło,pk//rzw,mtom / Źródło: BBC News, Reuters, Guardian, PAP, Twitter

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości