Czarna seria Mi-8. Kolejna katastrofa rosyjskiego śmigłowca. Nie żyje pięć osób

WikipediaWypadek śmigłowca Mi-28 na pokazie lotniczym w Rosji

Co najmniej pięć osób zginęło w katastrofie śmigłowca Mi-8 w Kraju Chabarowskim w Rosji. Wypadek przeżyło ośmiu pasażerów i trzech członków załogi. Według wstępnych informacji, helikopter rozbił się na morzu. Rosyjska agencja TASS informuje, że od początku eksploatacji Mi-8 doszło do kilkuset incydentów, w których zginęli ludzie.

Agencja TASS podała, że o godz. 11.20 czasu moskiewskiego śmigłowiec miał wylądować w rejonie Tuguro-Czumikańskim w Kraju Chabarowskim.

O godz. 13.55 czasu moskiewskiego agencja Interfax poinformowała o katastrofie maszyny, w której zginęło co najmniej pięć osób. Wypadek przeżyło ośmiu pasażerów i trzech członków załogi.

Należący do firmy Wostok śmigłowiec wykonywał lot prywatny.

Powołując się na własne źródła agencja TASS poinformowała, że na pokładzie Mi-8 znajdowała się grupa menedżerów jednego z rosyjskich banków.

"Samodzielnie dopłynęli do brzegu"

Według agencji RIA Nowosti maszyna rozbiła się na Morzu Ochockim.

"Pilotowi zabrakło zaledwie 3,5 km do lądowiska. Ci, którzy przeżyli, samodzielnie dopłynęli do brzegu" - komunikowała RIA Nowosti.

Na miejsce katastrofy wysłano ekipy ratunkowe. Przyczyną wypadku mogła być słaba widoczność z powodu gęstej mgły.

"Mi-8 jest jednym z najbardziej popularnych śmigłowców wykorzystywanych w lotnictwie cywilnym. W zależności od modyfikacji może zabierać na pokład od 18 do 30 pasażerów" - napisał rosyjski portal newsru.com.

"Czarna seria Mi-8"

TASS podaje, że od początku eksploatacji Mi-8 doszło do kilkuset incydentów, w których zginęli i zostali ranni ludzie.

"Od początku 2010 roku w Rosji, w wyniku różnych wypadków lotniczych (z wyjątkiem dzisiejszej katastrofy w Kraju Chabarowskim) rozbiło się co najmniej 23 śmigłowców Mi-8. Zginęło w nich co najmniej 112 osób. W chronologii są brane pod uwagę katastrofy Mi-8 i jego modyfikacji: Mi-17, Mi-171 i innych maszyn" - relacjonuje TASS.

Autor: tas//plw / Źródło: TASS, RIA Nowosti, Interfax, newsru.com

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia

Pozostałe wiadomości