Jechał na rolkach po autostradzie, za nim dwa radiowozy. "To było trochę surrealistyczne"

Autor:
wac//am
Źródło:
CBC, The Hamilton Spectator
Hamilton w prowincji Ontario, Kanada
Hamilton w prowincji Ontario, Kanada
Google Earth
Google EarthHamilton

Kanadyjski portal CBC otrzymał od jednej ze swoich czytelniczek niecodzienne nagranie, które przedstawia osobe poruszającą się na rolkach po autostradzie wiodącej przez Hamilton w kanadyjskiej prowincji Ontario. Jak przekazała miejscowa policja, zatrzymany mężczyzna nie usłyszał zarzutów, został za to "przeszkolony w zakresie bezpiecznych praktyk podczas jazdy na rolkach".

Tiffanie Davies jechała po autostradzie Lincoln Alexander Parkway, by spotkać się z rodziną podczas świątecznego długiego weekendu w ostatnią niedzielę. Na trasie zobaczyła coś, co - jak przekazała później CBC - skłoniło ją do wyjęcia telefonu. W pobliżu zjazdu na Upper James Street środkiem jezdni poruszała się osoba w ciemnej bluzie z kapturem i w ciemnych spodniach na rolkach. Tuż za nią jechały dwa radiowozy policji w Hamilton - wynika z trwającego minutę nagrania zarejestrowanego przez Davies.

Na nagraniu widać, że niezidentyfikowany rolkarz, nie zatrzymując się, w pewnym momencie odwraca się w stronę pojazdów policji. Następnie przebiega przez pas zieleni na drugą jezdnię i rusza w przeciwnym kierunku. Policja w Hamilton przekazała CBC, że zatrzymany nie usłyszał żadnych zarzutów. "Osoba została zlokalizowana i przeszkolona w zakresie bezpiecznych praktyk podczas jazdy na rolkach" - napisały służby w mailu do kanadyjskiego nadawcy.

ZOBACZ TEŻ: "Kilkanaście centymetrów od tragedii". Kierowcy zatrzymali prawo jazdy, sprawa trafi do sądu

Świadek o rolkarzu na autostradzie: "Wydawało się, że drwi z kierowców"

- Pomyślałam, że to trochę szalone - powiedziała CBC Davies. Kobieta nie jest jedyną osobą, która zarejestrowała niecodzienne zajście na autostradzie. Portal The Hamilton Spectator opublikował nagranie otrzymane od innego kierowcy, Josha Lucreziego, przedstawiające tę samą osobę na rolkach. - To było trochę surrealistyczne - ocenił Lucrezi w rozmowie z portalem. - Ludzie wokół niego trochę zwalniali, ale on sunął dalej. Chwilami wydawało się, że drwi z kierowców - dodał.

ZOBACZ TEŻ: 78-latek jechał rowerem po autostradzie A4

Autor:wac//am

Źródło: CBC, The Hamilton Spectator

Pozostałe wiadomości