Książę Harry i księżna Meghan ostrzegają paparazzich

TVN24 | Świat

Autor:
ft//rzw
Źródło:
PAP

Brytyjski książę Harry i jego małżonka Meghan wystosowali ostrzeżenie do mediów po publikacji w sieci zdjęć księżnej ze spaceru po parku na wyspie Vancouver. Para oświadczyła, że jest gotowa pozwać fotografów naruszających ich prywatność. Wnuk królowej Elżbiety II we wtorek przybył do Kanady, by dołączyć do żony i syna Archiego. 

Jak pisze we wtorek BBC, zdjęcia, które pojawiły się w prasie i w internecie w poniedziałek, pokazują księżną na spacerze z synkiem i z psami w North Hill Regional Park na wyspie Vancouver. Zdaniem prawników pary książęcej zdjęcia te zrobione zostały z ukrycia i bez zgody księżnej. Para oświadczyła, że gotowa jest pozwać paparazzich.

Reporterzy koczują też w pobliżu rezydencji. Według informacji przekazanej przez prawników księcia i księżnej Sussexu, paparazzi próbowali sfotografować wnętrze domu Harry'ego i Meghan za pomocą aparatów z długoogniskowymi obiektywami.

Premier Kanady Justin Trudeau, pytany we wtorek podczas konferencji prasowej, kto poniesie koszty ochrony rodziny Harry'ego podczas pobytu w Kanadzie, powiedział, że rozmowy na ten temat trwają.

Google Maps

Harry i Meghan nie będą używać tytułów

35-letni książę Harry i 38-letnia księżna Meghan od pewnego czasu wysyłali sygnały, że niezbyt dobrze odnajdują się w roli członków rodziny królewskiej. W październiku 2019 roku ujawnili, że życie pod nieustanną obserwacją mediów jest dla nich bardzo trudne. 8 stycznia oświadczyli, że zamierzają prowadzić bardziej prywatne życie, sami się utrzymywać i ograniczyć swoją rolę w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Postanowili też dzielić czas między Wielką Brytanię i Amerykę Północną.

W wydanym przez Pałac Buckingham oświadczeniu królowa Elżbieta II poinformowała w sobotę wieczorem, że w związku z tym jej wnuk i jego żona nie będą już używać tytułów Ich Królewskich Wysokości (HRH) ani otrzymywać żadnych funduszy publicznych, przysługujących w związku z pełnieniem oficjalnych obowiązków.

PAP/Reuters

W niedzielę wieczorem Harry przyznał, że te reguły nie są rozwiązaniem, jakiego chciał, ale nie miał innego wyjścia. Podkreślił, że to media przyczyniły się do decyzji jego i Meghan.

Źródło: PAP

ft//rzw

Tagi:
Raporty: