TVN24 | Świat

Rzucał żwirem w premiera Kanady, grozi mu 10 lat więzienia

TVN24 | Świat

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Mężczyzna, który rzucał żwirem w premiera Kanady Justina Trudeau podczas spotkania wyborczego został aresztowany i oskarżony. Grozi mu 10 lat więzienia za napaść z użyciem broni. Pierwsze posiedzenie sądu odbyło się w sobotę, następne jest przewidziane na 6 października.

Policja w London w prowincji Ontario aresztowała mężczyznę, który rzucał żwirem w premiera Kanady Justina Trudeau podczas spotkania wyborczego. Mężczyźnie postawiono zarzut napaści z użyciem broni, grozi mu do 10 lat więzienia.

Mężczyzna został oskarżony w związku z wydarzeniem, które miało miejsce podczas spotkania wyborczego Trudeau 6 września. "Około godz. 18 mężczyzna rzucał żwirem w premiera, kiedy ten wchodził do autokaru. Premier nie odniósł obrażeń. W rezultacie dochodzenia Shane Marshall, lat 25, z St. Thomas usłyszał zarzut napaści z użyciem broni" - poinformowała policja w London w komunikacie opublikowanym w ostatni weekend.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Zatrzymanego mężczyznę było łatwo zidentyfikować. Chwilę po wydarzeniach w London w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia osób rzucających żwirem i szybko wskazano nazwiska dwóch z nich, w tym właśnie Marshalla, którego widać na nagraniu jak podnosi kamienie z ziemi.

Rzucał żwirem w premiera, grozi mu 10 lat więzienia

Pierwsze posiedzenie sądu odbyło się w sobotę, następne jest przewidziane na 6 października. Kanadyjski Kodeks karny stanowi w art. 265.1, że dana osoba dopuszcza się napaści, jeśli "bez zgody drugiej osoby używa celowo siły fizycznej wobec tej osoby, bezpośrednio lub pośrednio".

Bronią w rozumieniu kanadyjskich przepisów karnych jest "każda rzecz użyta (…) do a) spowodowania śmierci, uszkodzenia ciała innej osoby lub b) w celu gróźb lub zastraszenia innej osoby". Zaś w art. 267 Kodeks stanowi, że napaść z użyciem broni to przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego i jest karane więzieniem do 10 lat lub inaczej określoną karą łączną.

Autor:asty//now

Źródło: PAP