Kandydatka na wiceprezydenta wstrzymuje spotkania

TVN24 | Świat

Autor:
mtom
Źródło:
PAP
Kamala Harris vs Mike Pence. Debata kandydatów na wiceprezydenta USAReuters
wideo 2/4
ReutersKamala Harris podczas debaty kandydatów na wiceprezydenta USA

Kamala Harris wstrzymuje do niedzieli bezpośrednie prowadzenie kampanii wyborczej. U dwóch osób w sztabie demokratycznej kandydatki na wiceprezydenta USA wykryto koronawirusa. Joe Biden nie był narażony na zakażenie - przekazało jego biuro.

Testy potwierdziły infekcję u dyrektorki ds. komunikacji Harris, Liz Allen, oraz u członka załogi samolotu, którym podróżowała kandydatka. Zakażenia wykryto po podróży wyborczej do Arizony, którą Harris i Biden odbyli 8 października.

Politycy spędzili wówczas ze sobą kilka godzin podczas różnych wydarzeń, ale cały czas nosili maseczki - relacjonuje agencja AP. Biden i Harris wielokrotnie przechodzili badania na obecność koronawirusa. Harris ostatni test wykonała w środę i jego wynik był negatywny. Biden badał się we wtorek, również z negatywnym wynikiem.

Kamala Harris podczas przesłuchań kandydatki do Sądu Najwyższego Amy Coney BarrettPAP/EPA/HILARY SWIFT

Przedstawiciel sztabu demokratów podkreślił, że od momentu potwierdzenia infekcji testem i na 48 godzin przedtem żadna z dwóch zainfekowanych osób nie miała kontaktu z Bidenem ani z Harris. Ze względów ostrożności kandydatka zawiesiła jednak na kilka dni wszystkie wydarzenia, podczas których mogłaby spotkać się z innymi ludźmi.

Autor:mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/HILARY SWIFT