"Kaddafi może ukrywać się w oazie na Saharze"

Świat

Aktualizacja:

Przedstawiciel Narodowej Rady Libijskiej (NRL) Musa Alkoni uważa, że obalony dyktator Libii Muammar Kaddafi może ukrywać się w pobliżu miasta Ghadamis, na terenie oazy położonej na Saharze.

Ghadamis leży na zachodzie kraju, przy granicy z Algierią.

"Dobrze chroniony" obszar

Alkoni jest zdania, że Kaddafi i jego ludzie są w stanie z łatwością przekraczać granice libijsko-nigerską i libijsko-algierską. - Mogą łatwo włóczyć się po tym terenie, na północ, zachód, południe, wschód - powiedział przedstawiciel NRL.

- Obawiamy się, że mogli się ukryć na tym obszarze, ponieważ jest on dobrze chroniony przez pobliskie góry i w przeszłości służył za schronienie dla żołnierzy Kaddafiego - powiedział Alkoni.

- Mogli nawet wybudować tam małe miasto, o czym nikt by nie wiedział. Polecam wysłanie na ten obszar śmigłowców lub samolotów bezzałogowych - powiedział Alkoni, który w NRL odpowiada za schwytanie Kaddafiego.

Dodał, że Kaddafi dwa miesiące przed opanowaniem przez powstańców Trypolisu wysłał swojego syna Chamisa na obszar przy granicy z Nigrem i Algierią, by stworzył tam stację nadawczą i przygotował trasę ewentualnej ucieczki.

Źródło: PAP