TVN24 | Świat

Pierwsza dama USA Jill Biden skaleczyła się na plaży. Przeszła zabieg medyczny

TVN24 | Świat

Autor:
momo/adso
Źródło:
PAP, ABC News, Reuters

Pierwsza dama USA Jill Biden w miniony weekend odwiedziła Hawaje. W trakcie spaceru po plaży żona amerykańskiego prezydenta zraniła się w stopę. W czwartek przeszła udany zabieg medyczny, w czasie którego lekarze usunęli pozostałości po ostrym przedmiocie - poinformował jej rzecznik Michael LaRosa.

Jill Biden nadepnęła na ostry przedmiot podczas spaceru w miniony weekend na plaży na Hawajach. Uczestniczyła wówczas w spotkaniu przy grillu zorganizowanym przez rodziny amerykańskich żołnierzy stacjonujących na wyspach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Żona prezydenta została przyjęta w Narodowym Wojskowym Centrum Medycznym im. Waltera Reeda. W czasie zabiegu obecny przy niej był prezydent USA Joe Biden.

- Nie jest jasne, jaki przedmiot spowodował zranienie – powiedział rzecznik pierwszej damy Michael LaRosa, cytowany m.in. przez agencję Reutera. - Rana jest teraz czysta, wolna od infekcji i oczekuje się, że dobrze się zagoi - dodał po zabiegu.

Podróż pierwszej damy

Na Hawajach Jill Biden przybywała krótko wracając z Tokio, gdzie uczestniczyła m.in. w ceremonii otwarcia letnich igrzysk olimpijskich. Była to jej pierwsza samodzielna podróż zagraniczna w roli pierwszej damy. Podczas pobytu na Hawajach żona prezydenta odwiedziła m.in. punkt szczepień przeciw COVID-19 w Waipahu. Przed wylotem do Japonii złożyła także wizytę na Alasce.

Autor:momo/adso

Źródło: PAP, ABC News, Reuters