Świat

"Jestem bezpieczny". Po trzęsieniu ziemi nowa funkcja na Facebooku

Świat


Facebook uruchomił funkcję Safety Check. Dzięki niej ludzie, którzy w trakcie trzęsienia ziemi w Nepalu znajdowali się w pobliżu katastrofy, mogą poinformować swoich bliskich, że są bezpieczni.

O wprowadzeniu nowej opcji poinformował sam Mark Zuckerberg. - Dziś (sobota - red.) rano aktywowaliśmy funkcję Safety Check (raport o bezpieczeństwie - red.) dla osób, które zostały dotknięte trzęsieniem ziemi w Nepalu. To prosty sposób, aby poinformować rodzinę i przyjaciół o tym, że jest się bezpiecznym - napisał na swoim profilu założyciel Facebooka.

Ważny kontakt

- Jeśli jesteś osobą, która znajduje się na zagrożonym obszarze, możesz wysłać powiadomienie z informacją, że jesteś bezpieczny. Istnieje też możliwość sprawdzenia, co dzieje się z twoimi przyjaciółmi. Kiedy mamy do czynienia z taką katastrofą, ludzie chcą mieć pewność, że ich bliscy są bezpieczni. W takich momentach ten kontakt jest naprawdę ważny - tłumaczył dalej w swoim wpisie Mark Zuckerberg.

This morning we activated Safety Check for people affected by the earthquake in Nepal. It\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'s a simple way to let family...

Posted by Mark Zuckerberg on 25 kwietnia 2015

Safety Check pozwala na sprawdzenie, ilu naszych znajomych przebywa aktualnie w okolicy kataklizmu i kto z nich oznaczył się jako osoba bezpieczna. W podsumowaniu znajduje się również numer kontaktowy, pod którym możemy uzyskać szczegółowe informacje na temat katastrofy.

Facebook's brilliant new "safety check" feature. I was notified tht my family in the effected areas (India) were safe pic.twitter.com/7pk5PfAeQe— Liberal Fascist (@LifeofSigh) kwiecień 25, 2015

Raport o bezpieczeństwiefacebook

Raport o bezpieczeństwie inspirowany jest opcją, która była dostępna w serwisie Facebook po trzęsieniu ziemi i tsunami u wybrzeży Japonii w 2011 roku.

Infolinia dla Polaków

Na razie nie ma informacji o tym, by wśród ofiar trzęsienia ziemi byli Polacy. W niedzielę MSZ uruchomiło specjalną infolinię dla bliskich polskich turystów, którzy mogą przebywać w tym regionie. Informacje można uzyskać pod numerem (+48) 225238880.

Wstrząs o sile 7,9 w skali Richtera nastąpił w sobotę przed południem czasu lokalnego, jego epicentrum znajdowało się 80 km na wschód od miasta Pokhara w środkowej części kraju. Nastąpiło także kilkanaście słabszych wstrząsów wtórnych. Było to najsilniejsze trzęsienie ziemi w Nepalu od 81 lat.

Autor: kl/ja / Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości