Grożą odwetem za masową egzekucję. "Dopadniemy gardeł saudyjskich władców"


Terroryści z jemeńskiego odłamu Al-Kaidy zagrozili Arabii Saudyjskiej odwetem za przeprowadzenie zapowiadanej masowej egzekucji, podczas której mają być też straceni członkowie organizacji. Oświadczenie w tej sprawie opublikowano we wtorek w internecie.

Uznawana za najbardziej ekstremistyczny odłam bojowników sunnickich Al-Kaida Półwyspu Arabskiego (AQAP) przestrzegła Arabię Saudyjską, że przeprowadzenie egzekucji spotka się ze zdecydowaną odpowiedzią organizacji.

"Nie będziemy cieszyć się życiem, zanim nie dopadniemy gardeł saudyjskich władców" - zapowiedziano na Twitterze. Terroryści podkreślili, że "przyrzekli Bogu", iż w tym celu będą przelewać własną krew oraz swych wrogów - w tym żołnierzy Arabii Saudyjskiej. Była to odpowiedź na wcześniejsze informacje, które pojawiły się w internecie, a które sugerowały, że w najbliższym czasie władze Arabii Saudyjskiej przeprowadzą masową egzekucję ponad 50 osób skazanych za "przestępstwa terrorystyczne". Według Amnesty International tylko w tym roku w królestwie stracono co najmniej 151 osób; wiele z nich to obcokrajowcy skazywani m.in. za przemyt i handel narkotykami. Wcześniej w tym roku Arabia Saudyjska podjęła w Jemenie operacje wojskowe, hamując postępy rebeliantów popierających byłego prezydenta Jemenu Alego Abd Allaha Saleha, obalonego w 2012 roku wskutek masowych protestów ludności po 30 latach jego rządów.

[object Object]
Amerykanie przejęli okręt z bronią na Morzu ArabskimUS Navy
wideo 2/13

Autor: mtom / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości