Świat

"Jego ręce były wszędzie". Trump: nie znam żadnej z tych kobiet

Świat

CNNSkandal z udziałem Trumpa wybuch po publikacji taśm z jego wypowiedziami o kobietach

Donald Trump ponownie zaprzeczył, jakoby napastował seksualnie kobiety, i przekonywał, że zarzuty te są częścią kampanii sterowanej przez Hillary Clinton. Kandydatka demokratów, według niego, chce w ten sposób odwrócić uwagę od swoich wykroczeń.

Tymczasem pojawiły się nowe rewelacje na temat seksualnych ekscesów Trumpa.

- Jestem złośliwie atakowany. Te oskarżenia to w stu procentach zmyślenia i kłamstwa. To się nigdy nie zdarzyło. To są nonsensy i kłamstwa rozpowszechniane przez media - powiedział kandydat republikanów na spotkaniu z wyborcami w piątek w Greensboro w stanie Karolina Północna. Podkreślił, że nie zna żadnej z kobiet, które go oskarżają, i że "nie było świadków" żadnego z przypadków domniemanego napastowania. Zarzuty przeciw niemu – kontynuował – są inspirowane przez Hillary Clinton.

Trump odbija piłeczkę

Przypomniał najnowsze rewelacje, że kandydatka demokratów kilkadziesiąt razy zasłaniała się brakiem pamięci w pisemnych odpowiedziach na pytania w śledztwie w sprawie nieprzepisowego używania przez nią prywatnego serwera e-mailowego do służbowej korespondencji, kiedy była sekretarzem stanu (2009-2013).

Kandydat GOP do Białego Domu powiedział, że za oskarżeniami wobec niego stoi prawdopodobnie Carlos Slim, meksykański miliarder i udziałowiec w wydawnictwie publikującym "New York Timesa" - który jako pierwszy wydrukował relacje kobiet o tym, jak Trump je obmacywał i całował bez ich zgody.

Kolejne oskarżenia

Tymczasem następne kobiety oskarżyły Trumpa o napastowanie seksualne. Jak podał w piątek "Washington Post", kolejną jego ofiarą miała być 48-letnia Kristin Anderson. Do incydentu doszło w nocnym klubie w Nowym Jorku na początku lat 90., kiedy Anderson starała się zostać modelką. Kobieta opowiedziała, że siedziała na kanapie w klubie, kiedy nagle spostrzegła, że siedzący obok mężczyzna dotyka jej i sięga ręką pod jej sukienkę. - Dotknął mojej waginy przez bieliznę - powiedziała w wywiadzie telewizyjnym emitowanym w piątek w południe. Jak relacjonowała, odtrąciła rękę napastnika i wstała. Wtedy poznała, że jest nim Donald Trump – który na początku lat 90. był już powszechnie znanym celebrytą. Cały incydent – powiedziała - "trwał nie dłużej niż 30 sekund". Pytana, dlaczego wcześniej nie wysunęła oskarżenia pod adresem Trumpa, odpowiedziała, że tak radzili jej znajomi i przyjaciele. Tego samego dnia telewizja CNN nadała rozmowę z Summer Zervos, byłą uczestniczką popularnego reality show Trumpa zatytułowanego "The Apprentice". Kobieta opowiedziała ze szczegółami, jak miliarder całował ją namiętnie – wbrew jej woli – łapał za biust i obmacywał po całym ciele. Miało to mieć miejsce w 2007 r. Kiedy Zervos opowiadała o tym, głos jej się załamywał i przechodził w płacz. Zervos jest już siódmą kobietą publicznie oskarżającą Trumpa o napastowanie seksualne.

Trump o Obamie

W Greensboro Trump atakował także prezydenta Baracka Obamę, który wcześniej tego samego dnia wygłosił przemówienie ostro krytykujące kandydata Partii Republikańskiej. - Obama jest niekompetentny - powiedział Trump. Przypomniał m.in., że prezydent wycofał wszystkie wojska z Iraku, czego nie musiał robić i co ułatwiło ekstremistom utworzenie tzw. Państwa Islamskiego (IS).

"Świat się bardzo zepsuł w mijającym roku"
"Świat się bardzo zepsuł w mijającym roku"tvn24
wideo 2/20

Autor: kło/ja / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: CNN

Tagi:
Raporty: