Jechali zygzakiem, stracili przytomność. Policja pokazuje zdjęcia ku przestrodze

TVN24

TVN24 BiSMężczyzna i kobieta stracili przytomność po przedawkowaniu

Amerykańska policja opublikowała wstrząsające zdjęcia pary heroinistów, który w wyniku przedawkowania stracili przytomność w czasie jazdy samochodem. Policja uważa, że taka terapia szokowa może pomóc w walce z uzależnieniami.

Na zdjęciach opublikowanych przez policję w East Liverpool (Ohio, USA) widać dwie dorosłe osoby na przednich siedzeniach samochodu. Mężczyzna i kobieta stracili przytomność po przedawkowaniu heroiny. Mają otwarte usta, blade twarze. Najbardziej wstrząsające jest to, że z tyłu w foteliku siedzi ich czteroletni syn.

Nieprzytomna kobieta, osłabiony kierowca

Jadący chaotycznie ford zwrócił uwagę funkcjonariusza. Potem z piskiem opon zatrzymał się w pobliżu autobusu szkolnego. Gdyby nie to, że siedzący za kierownicą mężczyzna zatrzymał samochód, sytuacja mogła skończyć się dramatycznie.

Policjant podszedł do auta; znalazł w nim nieprzytomną kobietę i bardzo osłabionego kierowcę. Ten wybełkotał jedynie, że wiózł partnerkę do szpitala. Chwilę później sam zemdlał. Parę przewieziono do szpitala. Obojgu udało się uratować życie.

Teraz przebywają w policyjnym areszcie. Postawiono im szereg zarzutów, m.in. narażenia dziecka na niebezpieczeństwo. Chłopiec trafił do rodziny zastępczej.

Z tyłu jechało 4-letnie dziecko
Policja w East Liverpool

"Te fotografie są prawdą"

- Czasami prawda jest zdjęciem. Te fotografie są prawdą - powiedział Brian Allen z policji East Liverpool.

"Mamy świadomość, że niektórzy mogą się poczuć urażeni tymi zdjęciami i ze względu na to jest nam bardzo przykro. Ale najwyższy czas, by ci, którzy nie biorą narkotyków, zobaczyli to, z czym zmagamy się na co dzień" - wyjaśniła policja w oświadczeniu.

Allen w rozmowie z telewizją CBS powiedział, że po publikacji policja dostała wiele wiadomości, w tym nawet pogróżki.

Mężczyzna i kobieta stracili przytomność po przedawkowaniu
Policja w East Liverpool

Autor: pk / Źródło: CBS