Jechali na mecz Legii, zatrzymała ich rumuńska policja. Chcieli "świętować" z nożami?


W Bukareszcie zatrzymano 13 kibiców Legii Warszawa. To efekt kontroli jaką przeprowadziła rumuńska policja przed meczem polskiego zespołu w eliminacjach Ligi Mistrzów. Przeszukano 53 osoby. Zarekwirowano środki pirotechniczne, ostre narzędzia i prawdopodobnie narkotyki.

Podczas przeszukiwań, policja znalazła u Polaków środki pirotechniczne, noże i substancję przypominającą narkotyki. - Spodziewaliśmy się tego i właśnie dlatego zorganizowaliśmy kontrole. Gdyby nie nasza interwencja, ci kibice mogliby spowodować problemy na stadionie - powiedział Georgian Enache, rzecznik policji w Bukareszcie.

Kibice nie widzą w noszeniu niebezpiecznych narzędzi nic niestosownego. - My zawsze mamy problem z policją, wszędzie. To dlatego, że jesteśmy mili i ładni. Relaksujemy się i po prostu spędzamy dobrze czas, jesteśmy miłymi chłopakami z Warszawy - mówił dziennikarzom jeden z fanów stołecznej Legii.

Piłkarze Legii Warszawa zremisowali na wyjeździe ze Steauą Bukareszt 1:1 (0:1) w pierwszym meczu czwartej, ostatniej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się we wtorek w Warszawie.

Autor: rf//kdj / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości