Świat

"Niby wszyscy rozumieją angielski, ale nikt nie rozumie Anglików"

Świat


Przewodniczący Komisji Europejskiej komentował w środę wieczorem rozmowy przed rozpoczynającym się w czwartek unijnym szczytem dotyczącym wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. - Niby wszyscy rozumieją angielski, ale nikt nie rozumie Anglików - ocenił Jean-Claude Juncker w żartobliwym tonie stan negocjacji ze stroną brytyjską.

NA TVN24 BiS TRWA WYDANIE SPECJALNE

Premier Wielkiej Brytanii w środę wieczorem porównywał negocjacje w sprawie brexitu do zdobywania góry. - Szczyt jest już widoczny, ale częściowo przykryty chmurami - powiedział Boris Johnson.

Rozpoczynający się w czwartek dwudniowy szczyt Unii Europejskiej poświęcony brexitowi jest uważany przez komentatorów za "ostatnią szansę" na zawarcie porozumienia, tak by Wielka Brytania z umową wyszła z Unii Europejskiej w planowanym przez nią terminie, czyli 31 października.

"Te negocjacje toczą się gdzieś tutaj, w tym niezbyt pięknym budynku"

Stan środowych rozmów komentował na konferencji prasowej przewodniczący Komisji Europejskiej.

- Panie i panowie, drodzy przyjaciele. Jestem zobowiązany do wyrażania się w języku angielskim - zwrócił się Jean-Claude Juncker do dziennikarzy w Brukseli. - Nie wiem, dlaczego, ponieważ niby wszyscy rozumieją angielski, ale nikt nie rozumie Anglików - dodał.

- Te negocjacje toczą się gdzieś tutaj, w tym niezbyt pięknym budynku - powiedział Juncker.

Kalendarz Brexitu PAP/Maciej Zieliński

Autor: mart//now / Źródło: TVN24, BBC, Reuters

Raporty: