TVN24 | Świat

Zderzenie statków na morzu. Poszukiwani trzej marynarze

TVN24 | Świat

Autor:
ft\mtom
Źródło:
PAP, Reuters
Google MapsDo zderzenia doszło na japońskim Morzu Wewnętrznym

Japońska straż przybrzeżna poszukuje trzech marynarzy, którzy zaginęli po zderzeniu japońskiego transportowca Biakko z niewielkim zbiornikowcem na wodach Morza Wewnętrznego.

Do kolizji doszło w pobliżu wyspy Sikoku, najmniejszej spośród czterech głównych wysp Japonii, na wodach Morza Wewnętrznego. Po zderzeniu japoński transportowiec Biakko przewrócił się. Służbom udało się uratować dziewięciu marynarzy. Los trzech pozostałych jest nieznany, trwają poszukiwania – przekazała agencja Reutera.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

13-osobowa załoga zbiornikowca, w której skład wchodzą obywatele Korei Południowej i Mjanmy, wyszła z kolizji bez szwanku. Japońska straż przybrzeżna zidentyfikowała statek jako zarejestrowaną na Wyspach Marshalla jednostkę Ulsan Pioneer.

To kolejny w ciągu zaledwie kilku dni wypadek u brzegów Japonii. W środę rano w pobliżu portowego miasta Monbetsu-shi (wyspa Hokkaido) na Morzu Ochockim doszło do zderzenia rosyjskiego trawlera Amur i japońskiego kutra Hokka-Maru 8. Po zdarzeniu wyłowiono dwóch członków 5-osobowej załogi japońskiej jednostki, która się wywróciła. Życie straciło trzech Japończyków. Do wypadku doszło na Morzu Ochockim w japońskiej strefie gospodarczej. Rosyjski trawler został następnie odholowany do portu Monbetsu. Nie może on go opuszczać do czasu zakończenia dochodzenia.

Autor:ft\mtom

Źródło: PAP, Reuters