Świat

Pociąg zderzył się z ciężarówką. Kilkudziesięciu rannych

Świat


Jedna osoba zginęła, a co najmniej 34 zostały ranne w wypadku, do którego doszło w czwartek w mieście Jokohama w środkowej Japonii. Na przejeździe kolejowym pociąg ekspresowy zderzył się z ciężarówką.

Do kolizji doszło krótko przed południem (przed godziną 5 w Polsce) na ważnej trasie łączącej Jokohamę z Tokio. Siła zderzenia sprawiła, że wykoleiły się co najmniej trzy z ośmiu wagonów pociągu, który - jak podano - w chwili wypadku jechał z prędkością 120 km na godzinę.

Straż pożarna poinformowała, że w wypadku zginął 60-letni kierowca ciężarówki. Obrażenia odniosły 34 osoby. Pociągiem podróżowało około pasażerów. Jak podała japońska telewizja publiczna NHK, motorniczy zahamował, kiedy zobaczył przewożącą owoce ciężarówkę, ale było już za późno. Władze, w tym policja i ministerstwo transportu, wszczęły śledztwo w sprawie przyczyn zdarzenia. W Japonii znajduje się wiele przejazdów kolejowych, na których - z uwagi na częsty ruch pociągów - samochody i piesi mają mało czasu na przedostanie się na drugą stronę - zauważa AFP.

Jokohama Google Maps

Autor: kg / Źródło: PAP, Reuters