Świat

Szef Twittera stawi się przed Komisją Federalną

Świat

W kwietniu tego roku przesłuchiwany był szef FacebookaReuters
wideo 2/3

Jak poinformowała w piątek agencja Reutera, Jack Dorsey, dyrektor wykonawczy Twitter Inc. 5 września złoży zeznania przed Federalną Komisją Handlu w sprawie firmowych algorytmów i monitorowania treści w medium społecznościowym, którym kieruje. Komisja zaznaczyła, że liczy na jego "szczere i przejrzyste" zeznania.

- Komitet zamierza zadać trudne pytania na temat tego, w jaki sposób Twitter monitoruje treści - stwierdził w oświadczeniu Greg Walden, przewodniczący panelu.

Dodał, że oczekuje, iż Dorsey "szczerze i przejrzyście wyjaśni złożone procesy kryjące się za firmowymi algorytmami i oceną treści".

Twitter traci na giełdzie

Pod koniec lipca tego roku o kilkanaście procent spadła wartość akcji Twittera w trakcie sesji na Wall Street. Była to reakcja inwestorów na informacje o tym, że w drugim kwartale tego roku o milion zmniejszyła się liczba użytkowników regularnie korzystających z usługi.

Według firmy, spadek liczby użytkowników serwisu spowodowany jest usunięciem przez Twittera fałszywych kont z platformy. Przedstawiciele koncernu zapowiedzieli także, że w przyszłości liczba kont aktywnych może nadal spadać co najmniej raz w miesiącu.

Po drugim kwartale tego roku liczba aktywnych użytkowników Twittera wyniosła 335 mln osób. To pierwszy spadek w tej kategorii od drugiego kwartału ubiegłego roku.

Mimo to, Twitter drugi kwartał zakończył z zyskiem. Przychody netto firmy wyniosły 100,1 mln dolarów.

Autor: akw//plw / Źródło: PAP, tvn24bis

Źródło zdjęcia głównego: Drew Angerer/Getty Images