TVN24 | Świat

Rząd Izraela podpisał umowę na zakup niemieckich okrętów podwodnych

TVN24 | Świat

Autor:
ft\mtom
Źródło:
PAP

Niemczy dostarczą Izraelowi trzy wysoko zaawansowane okręty podwodne - poinformowało w czwartek izraelskie ministerstwo obrony. Umowa w tej sprawie, którą rząd Izraela podpisał z niemieckim holdingiem stoczniowym ThyssenKrupp Marine Systems GmbH, opiewa na kwotę 3,4 miliardów dolarów. 

- Chciałbym podziękować niemieckiemu rządowi za pomoc w osiągnięciu porozumienia i zaangażowanie w rozwój potencjału obronnego Izraela - powiedział izraelski minister obrony Beni Ganc. - Jestem przekonany, że nowe okręty podwodne podniosą zdolności izraelskiej marynarki wojennej i przyczynią się do zwiększenia przewagi obronnej państwa w regionie - dodał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Izraelski rząd podpisał umowę na dostarczenie trzech okrętów podwodnych z niemieckim holdingiem stoczniowym ThyssenKrupp Marine Systems GmbH. Kontrakt opiewa na kwotę 3,4 miliardów dolarów. Strony podpisały również kontrakt na współpracę strategiczną w przemyśle o wartości 966 milionów dolarów.

Pierwszy okręt zostanie dostarczony Izraelowi w ciągu dziewięciu lat. Według zapisów umowy w Izraelu powstanie również służący do szkolenia symulator.

Autor:ft\mtom

Źródło: PAP