Pociski z Libanu wystrzelone w kierunku Izraela

TVN24 | Świat

Autor:
ft/adso
Źródło:
Reuters

Izraelska armia poinformowała, że z terytorium Libanu w kierunku północnego Izraela wystrzelono trzy pociski. Rakiety wylądowały w Morzu Śródziemnym, nie powodując szkód ani ofiar wśród ludzi.

Od poniedziałku narasta konflikt izraelsko-palestyński. Bojownicy Hamasu oraz Islamskiego Dżihadu ostrzeliwują rakietami terytorium Izraela. Najnowszy epizod konfliktu przybrał najdramatyczniejszy obrót od lat – oceniła Agencja Reutera.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

W czwartek wieczorem siły izraelskie poinformowały, że z terytorium Libanu w kierunku północnego Izraela wystrzelone zostały trzy rakiety. Spadły one jednak do Morza Śródziemnego, nie powodując szkód ani ofiar wśród ludności. Źródło Agencji Reutera w libańskich siłach bezpieczeństwa przekazało, że rakiety wystrzelone zostały z rejonu Qlaileh, na południe od miasta portowego Tyr. 

Reuters: incydent nie oznacza otwarcia nowego frontu

W ocenie agencji zdarzenie prawdopodobnie nie oznacza otwarcia nowego frontu na północy kraju. Reuters przypomniał, że w 2006 roku Izrael prowadził wojnę z bojownikami libańskiego Hezbollahu, którzy zajęli południowy Liban i dysponują zaawansowanymi rakietami. Od tamtej pory sytuacja na granicy była jednak spokojna. Sporadycznie dochodziło do ostrzałów Izraela przez niewielkie palestyńskie ugrupowania, które funkcjonują w Libanie.

Świadek zdarzenia, kobieta zamieszkująca w Hajfie w północnym Izraelu, powiedziała, że słyszała trzy eksplozje chwilę przed tym, gdy podano informację o ostrzale. "Zgodnie z protokołem" nie uruchomiono syren alarmowych. Reuters zwrócił uwagę, że izraelska armia ignoruje pociski, które skierowane są w niezaludnione obszary.  

Izrael i Palestyńczycy PAP

Autor:ft/adso

Źródło: Reuters

Tagi:
Raporty: