Optymistyczne dane światowego lidera szczepień. "Potrzebowalibyśmy tylko kilkudziesięciu łóżek"

Autor:
ft
Źródło:
PAP

Wśród 1,82 miliona Izraelczyków, którzy otrzymali dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19, nieco ponad 1200 osób zakaziło się koronawirusem – wynika z danych przekazanych dziennikowi "Times of Israel" przez izraelski resort zdrowia. Oznacza to, że infekcji mimo zaszczepienia uległo 0,07 procent osób, spośród których 23 zmarły. 

Opublikowane w poniedziałek przez dziennik dane dotyczą stanu na 25 lutego i osób, które otrzymały dwie dawki preparatu Pfizer/BioNTech. Spośród 1,82 miliona pacjentów, 1248 (0,07 procent) otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa, z czego 122 wymagało hospitalizacji, 73 miało ciężki przebieg choroby, a 23 osoby zmarły.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Według ministerstwa zdrowia dane te mogą być nieco zawyżone, bo ponad połowa z zakażonych doznała infekcji w ciągu 14 dni od zaszczepienia, przed pełnym wykształceniem odporności.

"Te dane wskazują, że w teoretycznej sytuacji, kiedy mielibyśmy 100 procent zaszczepionych, potrzebowalibyśmy tylko kilkudziesięciu łóżek covidowych w całym kraju i tylko kilku dla pacjentów w ciężkim stanie" - powiedział cytowany przez gazetę dr Eyal Leshem z kliniki Sheba Medical Center w Ramat Gan.

Izrael liderem szczepień

Izrael jest światowym liderem, jeśli chodzi o tempo szczepień przeciwko COVID-19. Według najnowszych danych, 54,6 procent ludności kraju otrzymało już co najmniej jedną dawkę szczepionki, zaś 38,9 procent - obie dawki.

W liczbach bezwzględnych, do 28 lutego, szczepionkę przeciw COVID-19 w Izraelu podano ponad 8 milionów razy.

Autor:ft

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP