Atak ze Strefy Gazy. Izraelczycy odpowiedzieli bombardowaniem

TVN24 | Świat

Autor:
tas/dap
Źródło:
PAP

Siły zbrojne Izraela poinformowały o ataku rakietowym na państwo żydowskie ze Strefy Gazy. W odpowiedzi wojsko izraelskie zbombardowało trzy cele związane z rządzącym w Strefie Gazy radykalnym ruchem Hamas. Nie ma doniesień o ofiarach.

Oglądaj TVN24 w internecie na TVN24 GO>>>

Według czwartkowego komunikatu izraelskiego wojska w nocy palestyńscy bojownicy wystrzelili z Gazy w stronę Izraela 12 rakiet z czego 9 zostało przechwyconych przez system obrony rakietowej Żelazna Kopuła.

W odpowiedzi izraelskie myśliwce przeprowadziły atak na zakład produkujący rakiety oraz cementownię, która miała być używana przez Hamas do budowy "podziemnej infrastruktury i tunelów".

Użycie balonów ze środkami zapalającymi

Do wymiany ciosów - najpoważniejszej od kilku miesięcy - doszło po całym dniu ataków Hamasu z użyciem balonów ze środkami zapalającymi i wybuchowymi. Według izraelskich władz w ten sposób doszło do wzniecenia 42 pożarów. Balonowa kampania Hamasu trwa od tygodni. W odpowiedzi za każdym razem izraelskie lotnictwo przypuszczało ataki na obiekty Hamasu.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu ostrzegł w czwartek, że kolejne ataki ze strony palestyńskich bojowników mogą doprowadzić do intensyfikacji konfliktu i "kolejnych rund walk". - Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie - dodał szef rządu cytowany przez portal Times of Israel.

Strefa GazyPAP/Adam Ziemienowicz

Autor:tas/dap

Źródło: PAP