Media: niezaszczepieni urzędnicy w Izraelu mogą zostać zwolnieni, jeśli odmówią testu

TVN24 | Świat

Autor:
akr
Źródło:
The Times of Israel, tvn24.pl

Zgodnie z nowymi przepisami o administracji państwowej w Izraelu, dyrektorzy ministerstw mogą zdecydować, czy dokument potwierdzający szczepienie przeciwko COVID-19 lub negatywny test są obowiązkowe dla pracowników. Jeśli taka decyzja zapadnie, mogą przenieść lub zwolnić tych, którzy odmówią testu - donoszą izraelskie media.

"The Times of Israel" podał w niedzielę, że komisja administracji państwowej będzie miała prawo do zwolnienia pracowników administracji państwowej, którzy odmówią zaszczepienia się na COVID-19 lub wykonywania cotygodniowego testu PCR na koronawirusa.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Pracownicy, którzy odmówią okazania tak zwanej Zielonej Przepustki - potwierdzającej, że zostali zaszczepieni lub przechorowali COVID-19 - i którzy nie wykażą negatywnego wyniku testu na koronawirusa, mogą zostać przeniesieni lub zwolnieni - donosi serwis informacyjny Ynet, na który powołuje się "Times of Israel".

Takie zasady, wprowadzane przez komisję administracji państwowej w porozumieniu z ministerstwem zdrowia, mają "zapobiegać zachorowalności i ograniczać szkody powodowane przez epidemię", co ma "zapewnić ciągłość działania resortów" - podaje komisja, cytowana przez "Times of Israel".

Izrael. Szczepienia przeciwko COVID-19

W Izraelu w pełni zaszczepiono już około 54 procent społeczeństwa - blisko 5 milionów spośród 9,3 milionów obywateli tego kraju. W związku ze sprawną i prowadzoną na masową skalę akcją szczepień Izrael zaczął odnotowywać gwałtowny spadek nowych zakażeń oraz zgonów.

W Izraelu luzowane są kolejne obostrzenia. W niedzielę zniesiono obowiązek noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych na zewnątrz i zdecydowano o otwarciu szkół.

Autor:akr

Źródło: The Times of Israel, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: