TVN24 | Świat

Minister obrony Izraela: irańskie okręty patrolują Morze Czerwone

TVN24 | Świat

Autor:
ft
Źródło:
PAP, Reuters

W ostatnich miesiącach irańskie okręty wojenne patrolują Morze Czerwone - przekazał we wtorek minister obrony Izraela Beni Ganc. Określił tę sytuację jako zagrożenie dla stabilności regionalnej.

- Dzisiaj możemy potwierdzić, że Iran metodycznie bazuje na Morzu Czerwonym, a okręty wojenne patrolują południowy jego region - powiedział Beni Ganc w Atenach.

- W ostatnich miesiącach zidentyfikowaliśmy najbardziej znaczącą irańską obecność wojskową na tym obszarze w ciągu ostatniej dekady - oświadczył szef izraelskiego resortu obrony i dodał, że dysponuje zdjęciami satelitarnymi czterech irańskich okrętów wojennych patrolujących Morze Czerwone.

Agencja Reutera zwróciła uwagę, że Izrael oraz kilka krajów arabskich podziela obawy o wpływy Iranu w regionie oraz o irański program nuklearny mimo zapewnień Teheranu, że jest on rozwijany w pokojowych celach.

Na początku lipca wspierany przez Iran libański Hezbollah poinformował, że wysłał trzy bezzałogowe statki powietrzne w kierunku izraelskiej platformy na Morzu Śródziemnym. Zaznaczył, że były nieuzbrojone. Strona izraelska przekazała, że zestrzeliła drony – podał Reuters.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft

Źródło: PAP, Reuters

Pozostałe wiadomości