Islamiści oskarżyli go o homoseksualizm i zrzucili z dachu. Kolejna egzekucja

ISILEkstremiści z Państwa Islamskiego brutalnie rozprawiają się ze swoimi ofiarami

Terroryści z Państwa Islamskiego wyrzucili przez okno mężczyznę podejrzewanego o homoseksualizm. Przeżył upadek, więc dobili go kamieniami - informuje "The Independent", powołując się na syryjską grupę monitorującą przestrzeganie praw człowieka. Do zdarzenia doszło w mieście al-Tabaka na północy Syrii. To kolejny przypadek egzekucji osoby podejrzewanej o homoseksualizm przez to terrorystyczne ugrupowanie.

Mężczyzna został zrzucony z wieży w syryjskim mieście al-Tabaka na zachód od kontrolowanego przez terrorystów z Państwa Islamskiego miasta Rakka. O sprawie poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka (SOHR). Ta mająca siedzibę w Londynie organizacja zbiera informacje od aktywistów, mieszkających na terytoriach kontrolowanych przez radykalne ugrupowanie islamistyczne.

Brutalny mord

Do brutalnego zabójstwa doszło prawdopodobnie we wtorek. Przed wieżą miał się zebrać tłum, który domagał się śmierci rzekomego geja.

Na zdjęciach opublikowanych w sieci widać mężczyznę z zasłoniętymi oczami, trzymanego przez rebeliantów stojących na szczycie wieży. Na kolejnych zdjęciach, udostępnionych przez organizację, widać, że mężczyzna zostaje zrzucony z wysokości. Wokół niego zbiera się tłum, który rzuca w niego kamieniami.

Dyrektor SOHR Rami Abdurrahman powiedział, że mężczyzna mógł mieć 25-30 lat.

Dobijali ofiary

Wcześniej w sieci pojawiały się drastyczne zdjęcia, przedstawiające dwóch mężczyzn, oskarżonych o zakazany przez Państwo Islamskie homoseksualizm. Również zostali zrzuceni z budynku w mieście Rakka na początku lutego br. Do podobnego mordu doszło w styczniu - wtedy ofiara została dobita pałkami przez rozjuszony tłum.

[object Object]
"Zdrajcy" w samochodzie, detonator w dłoni czterolatka. Pierwsza egzekucja "Jihadi Juniora"tvn24
wideo 2/8

Autor: asz/ja/kwoj / Źródło: "The Independent"

Źródło zdjęcia głównego: ISIL

Pozostałe wiadomości