15-letnia dziedziczka fortuny zginęła w wypadku na quadzie

TVN24

Aktualizacja:

Iris Annabel Goldsmith, 15-letnia córka brytyjskiego milionera Bena Goldsmitha i jednej ze spadkobierczyń fortuny Amschela Rothschilda, zginęła w wypadku quada niedaleko rodzinnej posiadłości.

Jak informują brytyjskie media, 15-latka zginęła w "makabrycznym wypadku quada", do którego doszło w poniedziałek po południu w pobliżu posiadłości rodzinnej w North Brewham w południowo-zachodniej Anglii.

Na miejsce wezwano policję i karetkę. Przedstawiciel służb ratowniczych wyjaśnił dziennikowi "The Times", że pojazd, którym poruszała się nastolatka, był "połączeniem quada i jeepa".

W komunikacie miejscowej policji stwierdzono, że "śmierć dziewczyny nie jest traktowana jako podejrzana". "Rodzina prosi media o uszanowanie ich prywatności w tym trudnym dla nich czasie" - podkreślono.

Jeden z sąsiadów powiedział "Daily Mail", że lokalni mieszkańcy są "zdruzgotani" śmiercią 15-latki.

Jedna z dziedziczek dwóch wpływowych dynastii

Iris Annabel Goldsmith była najstarszą córką Bena Goldsmitha i Kate Rothschild, którzy rozwiedli się w 2012 roku.

Goldsmith, który jest finansistą i najmłodszym ze spadkobierców fortuny swojego rodu, znany jest również w Wielkiej Brytanii - podobnie jak jego starszy brat Zac, deputowany Partii Konserwatywnej do Izby Gmin - jako aktywista ekologiczny. Jest doradcą brytyjskiego sekretarza ochrony środowiska - Michaela Gove’a oraz prezesem JMG Foundation, która finansuje kampanie ekologiczne.

Siostrą Bena Goldsmitha jest Jemima, producentka filmowa i telewizyjna, która była żoną obecnego premiera Pakistanu - Imrana Khana.

Natomiast Kate Rothschild jest jedną z trzech spadkobierczyń fortuny brytyjskiej gałęzi rodu Rothschildów - właścicieli imperium bankowego, jednej z najbogatszych rodzin świata. Oba rody - jak podkreśla brytyjskie "Metro" - mają ogromny wpływ na świat polityki i finansów.

Autor: tmw//kg / Źródło: Sky News, metro.co.uk, tvn24.pl