TVN24 | Świat

Mają 72 godziny na stworzenie filmu o generale Sulejmanim

TVN24 | Świat

Autor:
tas/adso
Źródło:
PAP
Irakijczycy opłakują generała Kasema Sulejmaniego
Irakijczycy opłakują generała Kasema Sulejmaniego Reuters Archiwum
wideo 2/15
Reuters ArchiwumIrakijczycy opłakują generała Kasema Sulejmaniego

Irańscy twórcy animacji współzawodniczą w produkcji filmów poświęconych generałowi Kasemowi Sulejmaniemu. W trzydniowych zawodach w Teheranie biorą udział 92 osoby.

"Przed rozpoczęciem wydarzenia 25 krótkich scenariuszy opartych na życiu generała Kasema Sulejmaniego zostało przekazanych grupom, by mogły wyprodukować najlepszej jakości filmy animowane w ciągu 72 godzin" - podał portal irańskiego kanału iFilm TV.

To pierwsze tego typu zawody. Rozpoczęły się we wtorek i bierze w nich udział 25 grup składających się z łącznie 92 twórców pochodzących z 15 irańskich prowincji. Zawody zakończą się w czwartek w Teheranie.

Jak podkreśla iFilm TV, kanał specjalizujący się w wyświetlaniu irańskich filmów i seriali za granicą, około 60 procent uczestników wydarzenia to kobiety.

Śmierć w wyniku amerykańskiego ataku

Generał Kasem Sulejmani był dowódcą elitarnej irańskiej jednostki wojskowej Al-Kuds należącej do Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej i był uważany za drugą osobę w państwie. Zginął 3 stycznia w ataku dronów USA w stolicy Iraku, Bagdadzie. Waszyngton oskarżał go organizowanie ataków terrorystycznych wymierzonych w Amerykanów.

Miejsce, gdzie dokonano ataku na irańskiego generała Google Maps

Autor:tas/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości