Świat

Iran, Rosja i Turcja przyspieszają spotkanie. Ze względu na Syrię

Świat


Ministrowie spraw zagranicznych Iranu, Rosji i Turcji przyspieszyli o tydzień - na 20 grudnia - spotkanie w Moskwie, aby omówić sytuację w Syrii - ogłosiło w sobotę irańskie ministerstwo spraw zagranicznych.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow i szef irańskiego MSZ Mohammad Dżawad Zarif rozmawiali o sytuacji w Syrii i uzgodnili, że "trójstronne spotkanie w Moskwie między szefami dyplomacji Iranu, Rosji i Turcji zostanie przyspieszone do wtorku 20 grudnia" - podała oficjalna agencja IRNA. Powołuje się ona na komunikat irańskiego MSZ. W środę władze w Ankarze jako datę spotkania podawały 27 grudnia.

Wojna w Syrii

Iran i Rosja politycznie, finansowo i wojskowo wspierają reżim syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada, a Turcja dotychczas popierała rebeliantów, których zwalcza Damaszek. W ostatnich dniach trzej ministrowie wielokrotnie się konsultowali w sprawie sytuacji w drugim mieście Syrii, Aleppo, które zostało prawie w pełni opanowane przez reżim. Tysiące cywilów i rebeliantów czekają, aż zostaną ewakuowani.

Autor: mb/tr / Źródło: PAP

Raporty: