Wypadła przez okno, jej ciało znalazł ogrodnik. "To pierwsza sekretarz szwajcarskiej ambasady"

Autor:
momo\mtom
Źródło:
PAP, Reuters
Od 1979 roku ambasada Szwajcarii w Teheranie reprezentuje interesy USA w Iranie
Od 1979 roku ambasada Szwajcarii w Teheranie reprezentuje interesy USA w Iranie
Google Maps
Google MapsOd 1979 roku ambasada Szwajcarii w Teheranie reprezentuje interesy USA w Iranie

Ciało pierwszej sekretarz ambasady Szwajcarii w Iranie zostało znalezione we wtorek pod wieżowcem, w którym mieszkała - przekazały irańskie media. Informację o śmierci kobiety potwiedziło także szwajcarskie MSZ. Według resortu jej śmierć była wynikiem wypadku.

Ciało 51-letniej kobiety zostało znalezione we wtorek rano przez ogrodnika - podała irańska agencja prasowa Fars. Miejscowa policja wezwała na miejsce ratowników medycznych, ale jak później przekazano, kobieta "nie żyła już od jakiegoś czasu". 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Ta osoba to pierwsza sekretarz szwajcarskiej ambasady - poinformował rzecznik irańskich służb ratunkowych Mojtaba Chaledi. Jak dodał, przyczyna jej wypadnięcia z okna nie została jeszcze określona.

Mimo to w komunikacie szwajcarskiego MSZ podano, że kobieta zginęła na skutek wypadku. W oświadczeniu nie podano tożsamości ofiary. "FDFA (Ministerstwo Spraw Zagranicznych Szwajcarii - red.) i jej przewodniczący Ignazio Cassis są zszokowani tragiczną śmiercią i składają rodzinie najszczersze kondolencje" - przekazał resort.

Od 1979 roku, czyli od czasu rewolucji islamskiej, ambasada Szwajcarii reprezentuje interesy USA w Iranie.

Autor:momo\mtom

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości