Irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej przejął w Zatoce Perskiej dwa greckie tankowce

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Agencja IRNA podała w piątek, że Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej przejął w Zatoce Perskiej dwa greckie tankowce za "nieokreślone naruszenia". Ma to być akcja odwetowa wymierzona w Grecję za zajęcie irańskiej ropy u wybrzeży wyspy Eubea.

Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej przejął w piątek w Zatoce Perskiej dwa greckie tankowce za "nieokreślone naruszenia" - podała agencja IRNA. Przejęcie transportujących ropę tankowców jest akcją odwetową wymierzoną w Grecję za zajęcie irańskiej ropy u wybrzeży tego kraju - ocenił irański portal Nour News.

Grecja wystosowała do irańskiego ambasadora w Atenach protest wobec "siłowego przejęcia" greckich okrętów. Władze kraju - określając działania Iranu "piractwem" - wezwały do jak najszybszego uwolnienia okrętów i ich załóg.

Władze USA zajęły rosyjski tankowiec z irańską ropą

Wcześniej w piątek władze Iranu wezwały przedstawiciela Szwajcarii reprezentującego w kraju Stany Zjednoczone, by zaprotestować wobec przejęcia przez USA transportu irańskiej ropy przewożonej przez rosyjski tankowiec.

Amerykańskie władze zajęły w czwartek, w pobliżu greckiej wyspy Eubea, przewożony przez rosyjski tankowiec transport irańskiej ropy. Ładunek został przepompowany na inny statek i wysłany do USA.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: