Świat

Iran chce rozwijać program rakietowy. "Nie bacząc na diaboliczne żądania Wielkiego Szatana"

Świat


Irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej zadeklarował, że mimo ostrzeżeń ze strony USA zamierza nadal rozwijać swój program rakietowy i wspierać zbrojny front przeciwko Izraelowi.

"Nie bacząc na diaboliczne żądania Wielkiego Szatana [określenie USA - red.] oraz zgodnie z naszą racjonalną strategią obronną będziemy dalej rozbudowywać nasz potencjał rakietowy" - głosi komunikat prasowy, wydany przez IRGC w związku z przypadającą w najbliższy poniedziałek 40. rocznicą rewolucji islamskiej w Iranie. Tekst komunikatu opublikowała agencja ISNA.

IRGC zapowiedział również, że będzie nadal wspierać antyizraelski kurs Iranu oraz arabski "front oporu" przeciwko Izraelowi i w kwestii tej nie wchodzą w grę "żadne wątpliwości, żadne kompromisy, jak również żadne rokowania". Polityczne deklaracje Korpusu Strażników nie zawsze odzwierciedlają stanowisko irańskiego rządu z umiarkowanym prezydentem Hasanem Rowhanim na czele.

Rowhani jest co prawda także za kontynuowaniem programu rakietowego, ale jego zdaniem pociski balistyczne powinny być tylko środkiem odstraszania ewentualnego agresora przed atakami.

Irański program nuklearnyPAP/Reuters

Autor: ToL\mtom / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: