Świat

Wracały z wieczoru panieńskiego. Samolot rozbił się w Iranie

Świat

Samolot rozbił się w pobliżu miasta Szahr-e Kord
Google EarthSamolot uderzył w górę w pobliżu irańskiego miasta Szahr-e Kord

W wyniku katastrofy tureckiego samolotu, który rozbił się w niedzielę w Iranie podczas ulewnego deszczu, zginęło 8 pasażerów i 3 członków załogi - powiadomiły władze. Ze wstępnych informacji wynika, że samolotem podróżowała grupa młodych kobiet, które wracały z wieczoru panieńskiego.

Mojtaba Kaledi, rzecznik irańskich służb ratowniczych cytowany przez irańską państwową telewizję, powiadomił, że samolot uderzył w górę w pobliżu miasta Szahr-e Kord i stanął w płomieniach. Szahr-e Kord leży około 370 kilometrów na południe od Teheranu.

Maszyna doszczętnie spłonęła po uderzeniu w ziemięMorteza Salehi/Tasnim

Potrzebne będą badania DNA

Kaledi dodał, że na miejsce wypadku pierwsi dotarli okoliczni mieszkańcy. Jak poinformował, na miejscu znaleziono spalone ciała. Do identyfikacji zwłok konieczne będzie przeprowadzenie badań DNA - zapowiedział rzecznik służb ratowniczych. Okoliczni mieszkańcy utrzymują, że przed katastrofą widzieli wydobywający się ogień z silnika przelatującego samolotu.

Główny Urząd Lotnictwa Cywilnego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przekazał, że maszyna wystartowała z Szardży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i leciała do Stambułu.

Według danych portalu FlightRadar24 "samolot gwałtownie zwiększył wysokość, a w kilka minut znacznie ją obniżył".

Turecka agencja Dogan podała, że samolot to Bombardier CL604. Ministerstwo transportu Turcji poinformowało, że samolot należy do firmy Basaran Holding.

Bombardier CL604 rozbił się w IranieRonnie Macdonald | Wikipedia (CC BY SA 2.0)

Relacja w mediach społecznościowych

Mina Basaran, 28-letnia córka szefa firmy, zasiadająca w zarządzie Basaran Holding i mająca przejąć kierownictwo po ojcu, zamieściła na swoim profilu w Instagramie zdjęcia z Dubaju, przedstawiające najprawdopodobniej przyjęcie z okazji jej wieczoru panieńskiego.

Jedno ze zdjęć przedstawia samolot, który najprawdopodobniej kilka dni później rozbił się w Iranie.

Mina Basaran prawdopodobnie bawiła się na wieczorze panieńskiminstagram.com/minabasaran/

Autor: pqv//now / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tasnim