Kolejne amerykańskie sankcje na producentów irańskich dronów

Autor:
akw
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Amerykański Departament Skarbu ogłosił kolejny pakiet sankcji przeciwko kierownictwu Qods Aviation Industries, firmy produkującej sprzedawane Rosji, irańskie drony oraz szefa organizacji nadzorującej produkcję irańskich rakiet balistycznych.

Jak ogłoszono w komunikacie, na listę sankcji trafiło sześciu członków zarządu Qods Aviation Industries, firmy zbrojeniowej odpowiedzialnej za projektowanie i produkcję między innymi bezzałogowców Mohajer-6, których używa Rosja w swojej agresji przeciwko Ukrainie.

>> Brytyjski minister: Iran stał się jednym z głównych militarnych sojuszników Rosji

Dodatkowo restrykcjami objęto dyrektora Organizacji Przemysłu Lotniczego, irańskiego podmiotu nadzorującego programy rakiet balistycznych. Stany Zjednoczone ostrzegały o możliwej sprzedaży rakiet balistycznych krótkiego zasięgu do Rosji, lecz dotąd urzędnicy nie potwierdzili, by umowa w tej sprawie została sfinalizowana.

"Będziemy nadal używać każdego narzędzia, jakie mamy do dyspozycji, by nie pozwalać"

- Będziemy nadal używać każdego narzędzia, jakie mamy do dyspozycji, by nie pozwalać Putinowi na otrzymanie broni, której używa do prowadzenia swojej barbarzyńskiej i niesprowokowanej wojny przeciwko Ukrainie - powiedziała sekretarz skarbu USA  Janet Yellen. Jak dodała, to że Rosja jest zmuszona do polegania na "dostawcach ostatniego wyboru", takich jak Iran, "pokazuje jej desperację w obliczu odważnego ukraińskiego oporu i sukcesu globalnej koalicji w zakłócaniu rosyjskich wojskowych łańcuchów dostaw".

CZYTAJ TAKŻE: Unijne sankcje za irańskie drony

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akw

Źródło: PAP, tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości