Świat

Wyszedł podziwiać pierwszy w życiu śnieg, został zastrzelony. Policja poszukuje sprawców

Świat

Iracki imigrant zastrzelony. Czterej tajemniczy mężczyźni, policja poszukuje sprawców
Dallas Police DepartmentPolicja opublikowała film z monitoringu

Amerykańska policja z Dallas w Teksasie opublikowała nagranie z monitoringu, na którym widać czterech mężczyzn mogących mieć związek z zabójstwem irackiego imigranta.

36-letni Ahmed Al-Dżumali razem z bratem w czwartek krótko po północy wybiegł ze swojego domu, by pooglądać padający śnieg. Al-Dżumali widział go po raz pierwszy w swoim życiu. Jego żona z progu domu robiła zdjęcia. W pewnej chwili z zaparkowanej niedaleko ciężarówki padło osiem strzałów.

Al-Dżumali zdążył powiedzieć, że "został trafiony" i zdołał wbiec z powrotem do domi. Zmarł jednak później w szpitalu w Dallas.

Badający sprawę policjanci "nie wykluczyli", że mogło dojść do zbrodni na tle nienawiści.

Nienawiść do muzułmanów?

Do morderstwa na muzułmaninie dochodzi zaledwie miesiąc po zastrzeleniu trzyosobowej muzułmańskiej rodziny w Chapel Hill (Północna Karolina). Członkowie rodziny określili ją mianem zbrodni popełnionej z nienawiści radości. Żona zabójcy twierdziła, że do strzelaniny doszło po awanturze na parkingu.

Świadkowie strzelaniny w Dallas twierdzą, że zanim padły strzały, dwóch-czterech mężczyzn weszło do bloku, w którym mieszkała rodzina al-Dżumalów. Rzeczywiście kamera monitoringu zarejestrowała wchodzących do budynku kolejno po sobie czterech mężczyzn. Policja opublikowała nagranie i prosi o pomoc w identyfikacji tych osób.

Amerykańskie media podają, że Al-Dżumali przeprowadził się do USA zaledwie 20 dni przed śmiercią. Od 16 miesięcy był żonaty z Zahrą. Zaraz po ślubie kobieta dla swojego bezpieczeństwa przeniosła się do USA, a mąż dołączył do niej trzy miesiące temu. Kiedy Al-Dżumali wylądował w Dallas, żona powitała go transparentem z napisem: "Czekałam 460 dni, 662 400 minut na tą chwilę. Witaj w domu".

Policja zaoferowała nagrodę w wysokości 5 tys. dolarów za informacje, które mogą pomóc w ujęciu sprawców.

Autor: pk\mtom / Źródło: Dallas Morning News, Independent

Źródło zdjęcia głównego: Dallas Police Department