TVN24 | Świat

"Iran przekazał Rosji 46 dronów". Raport amerykańskich analityków

TVN24 | Świat

Autor:
asty//now
Źródło:
tvn24.pl
Putin składa wizytę w Iranie
Reuters Putin składa wizytę w Iranie

Iran przekazał 46 dronów Rosji - poinformował amerykański Instytut Studiów nad Wojną, powołując się na ukraińskich urzędników. Dodał, że zdaniem władz w Kijowie odnotowano już użycie tych dronów w walkach w Ukrainie. "Przynajmniej część dostarczonych dronów to ciężkie drony uderzeniowe starszej generacji o nazwie 'Shahed 129'" - czytamy w analizie ISW.

Przedstawiciele amerykańskiego think-tanku Instytutu Studiów nad Wojną poinformowali w sobotę, powołując się na wypowiedź prezydenckiego doradcy Ołeksija Arestowycza, że "Iran przekazał Rosji 46 dronów". "Ukraińskie władze odnotowały użycie tych dronów w walce w Ukrainie" - dodano w najnowszym raporcie.

"Przynajmniej część dostarczonych dronów to ciężkie drony uderzeniowe starszej generacji o nazwie 'Shahed 129'. Rosyjskie siły mogą próbować wykorzystać je do ataku na systemy HIMARS, które USA dostarczyły Ukrainie" - przekazał Instytut.

Amerykański think-tank zastrzegł, że nie jest jasne, czy 46 dronów, które zauważono to wszystkie maszyny, które Teheran zgodził się wysłać do walki przeciw Ukrainie.

ISW: nieudane ataki Rosjan pod Chersoniem

Instytut poinformował również, że Kreml kontynuuje zastępowanie ukraińskich kolaborantów na rosyjskich urzędników na terenach okupowanych. Najprawdopodobniej to kolejny etap formalnego przejmowania władzy nad anektowanymi obszarami.

Siły rosyjskie kontynuowały nieudane ataki w północno-zachodnim obwodzie chersońskim na ukraiński przyczółek nad rzeką Inhulec - dodano.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości