Łódź wywróciła się na rzece. Co najmniej 12 ofiar śmiertelnych

TVN24


Co najmniej dwanaście osób utonęło, gdy turystyczna łódź z ponad 60 osobami na pokładzie wywróciła się w niedzielę na wezbranej rzece Godawari w stanie Andra Pradeś w środkowych Indiach - podał Reuters, powołując się na dyrektora stanowego zarządu zarządzania katastrofami. Uratowano 27 osób, trwały poszukiwania zaginionych.

Do wypadku doszło na rzece Godawari na wysokości wsi Katchuluru w stanie Andra Pradeś w środkowych Indiach.

"Zidentyfikowaliśmy dotychczas osiem ciał i uratowaliśmy 27 osób"

Jak przekazał w rozmowie telefonicznej z Reutersem dyrektor zarządzający ze stanowego zarządu zarządzania katastrofami Santhi Swaroop, na łodzi znajdowało się ponad 60 osób wraz z członkami załogi.

- Zidentyfikowaliśmy dotychczas osiem ciał i uratowaliśmy 27 osób. Podejmowane są działania ratownicze przez urzędników w celu odnalezienia zaginionych - powiedział Swaroop. Dodał, że przyczyna wypadku jest jeszcze niejasna.

Istnieją rozbieżności co do liczby ofiar. Źródła cytowane przez Associated Press mówią o 12 ofiarach śmiertelnych i 25 zaginionych.

Premier Indii: jestem myślami z rodzinami pogrążonymi w żałobie

W rejon wypadku wysłano śmigłowiec i ekipy ratunkowe. Rzeka Godawari jest wezbrana od kilku dni, meteorolodzy przewidują dalsze opady deszczu. Zapowiedziano śledztwo, które ustali, dlaczego władze portowe wydały zezwolenie na wypłynięcie turystycznej łodzi w trudnych warunkach pogodowych.

Premier Indii Narendra Modi na Twitterze napisał, że jest myślami z rodzinami pogrążonymi w żałobie. Dodał, że trwa akcja ratownicza.

Łódź wywróciła się na rzece Godawari na wysokości wsi Katchuluru w stanie Andra Pradeś w środkowych IndiachGoogle Maps/tvn24.pl

Autor: akr//rzw / Źródło: PAP, Reuters