Świat

Powiedziała, że gwałt zgłosi policji. Została brutalnie zamordowana

Świat


Zgwałcili, a potem brutalnie zamordowali swą ofiarę, kiedy ta zagroziła zgłoszeniem gwałtu na policję. Zmiażdżyli głowę kobiety cegłami. Do zbrodni doszło w prowincji Hariana na północy Indii.

- 23-kobieta została zabrana przez dwóch mężczyzn samochodem z Sonipat do pobliskiego miasta Rohtak, gdzie została zgwałcona - powiedział Reutersowi komisarz miejscowej policji Ashwin Shenvi.

- Kiedy powiedziała oprawcom, że zgłosi sprawę policji, zaczęli uderzać w jej głowę cegłami - wyjaśnił Shenvi. - Ciało zostało znalezione na otwartej przestrzeni w czwartek - dodał policjant nie ujawniając więcej szczegółów.

Do tej pory policja zatrzymała w miejscowości Sonipat dwóch mężczyzn, a sześć innych osób zostało objętych śledztwem, kiedy matka zamordowanej kobiety oskarżyła je o udział w zbrodni.

Matka ofiary składała już wcześniej zeznania przeciwko jednemu z oskarżonych, który miał nakłaniać młodą kobietę do małżeństwa.

Codziennie dochodzi do gwałtów

Przypadki przemocy na tle seksualnym są w Indiach częstym zjawiskiem.

Sprawa studentki, która w 2012 roku została zgwałcona w autobusie w New Delhi, wywołała międzynarodowe protesty dotyczące przemocy wobec kobiet i nieudolności indyjskich.

Pod naciskiem protestów władze w Indiach wprowadziły ostrzejsze kary dla gwałcicieli i zobowiązały się do szybszego reagowania w przypadku przemocy seksualnej. Ustanowiono również fundusz na rzecz ofiar.

Dziennie w Delhi rejestruje się średnio 50 przypadków przestępstw wobec kobiet, wliczając w to co najmniej cztery przypadki gwałtów.

Autor: arw\mtom / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: