TVN24 | Świat

Zatrzymany za zgwałcenie pięciolatki na terenie ambasady USA. Grozi mu kara śmierci

TVN24 | Świat

Autor:
asty,
pp//rzw
Źródło:
PAP, New York Times

Na terenie ambasady USA w Delhi 25-letni mężczyzna miał zgwałcić pięcioletnią dziewczynkę - poinformowała agencja AFP. Do napaści doszło w sobotę w pomieszczeniach mieszkalnych personelu sprzątającego.

Zarówno pięciolatka, jak i 25-latek mieszkają na terenie ambasady. Ich rodzice są zatrudnieni przez placówkę. Jak podał "Hindustan Times", powołując się na wysokiego rangą przedstawiciela policji, obie rodziny dobrze się znają.

Teren ambasady USA w Delhi zajmuje ponad 11 hektarów i znajduje się w jednej z najbezpieczniejszych dzielnic stolicy kraju. W placówce zatrudnieni są obywatele Indii.

Google Maps

Grozi mu kara śmierci

25-latek miał zauważyć, że dziewczynka bawi się na zewnątrz, a następnie zwabić ją do swojego domu i zgwałcić. Gdy doszło do napaści, rodziców pięciolatki nie było na terenie ambasady.

Po powrocie do domu dziewczynka opowiedziała matce, co się stało. Ta natychmiast zabrała ją do szpitala. Wstępne badania potwierdziły, że dziecko zostało zgwałcone. Jego stan lekarze oceniają jako stabilny.

Ambasada USA w IndiachAsh Carter/Wikimedia CC BY 2.0

Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę, gdy rodzice ofiary zgłosili napaść policji.

Przepisy zaostrzono po gwałcie na studentce w 2012 roku

Jak podaje "New York Times", ustawa z 2012 roku wprowadziła surowsze kary za przestępstwa na tle seksualnym. Za zgwałcenie dziecka poniżej 12. roku życia grozi kara śmierci. Reuters zauważa jednak, że nowe przepisy są słabo egzekwowane. Według danych rządowych, w Indiach kobieta gwałcona jest średnio co 20 minut.

Przepisy zaostrzono po tym, jak w 2012 roku 23-letnia studentka fizjoterapii, wracająca z przyjacielem do domu z kina w Delhi, była w autobusie torturowana i została zgwałcona przez sześciu mężczyzn. Zmarła kilkanaście dni później w wyniku odniesionych obrażeń.

PAP/Adam Ziemienowicz

Autor:asty, pp//rzw

Źródło: PAP, New York Times

Źródło zdjęcia głównego: Ash Carter/Wikimedia CC BY 2.0

Tagi:
Raporty: