TVN24 | Świat

Kolejny incydent nad Morzem Czarnym. Dwie amerykańskie maszyny blisko rosyjskiej granicy

TVN24 | Świat

Autor:
pp/kab
Źródło:
Reuters, TASS

Nad Morzem Czarnym rosyjski myśliwiec Su-27 przechwycił dwa amerykańskie samoloty patrolowe - poinformowało ministerstwo obrony Federacji Rosyjskiej. Do podobnego zdarzenia doszło w poniedziałek, gdy Su-27 zbliżył się do amerykańskiego P-8A Poseidon.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Rosyjski resort obrony przekazał, że w czwartek myśliwiec Su-27, po zbliżeniu się do granicy rosyjskiej nad Morzem Czarnym, przechwycił dwa amerykańskie samoloty zwiadowcze.

Ministerstwo przekazało, że były to amerykańskie samoloty RC-135 i P-8A Poseidon.

"Amerykańskie samoloty zwiadowcze nie mogły naruszyć granicy państwowej Federacji Rosyjskiej" - podkreślił resort w oświadczeniu.

"Obiekt zbliżający się do granicy"

Podobny incydent miał miejsce w poniedziałek nad Morzem Czarnym. Rosyjski myśliwiec Su-27 zmusił do zawrócenia amerykański samolot patrolowy P-8A - poinformowało ministerstwo obrony Rosji, nie wskazując jednak dokładnego miejsca incydentu.

Rosyjski myśliwiec Su-27Vitaly V. Kuzmin/Wikimedia CC BY 2.0

W komunikacie resort obrony Rosji poinformował, że "nad neutralnymi wodami Morza Czarnego" zlokalizowany został obiekt "zbliżający się do granicy państwowej Federacji Rosyjskiej". W celu jego przechwycenia maszyna Su-27 wystartowała z lotniska w rosyjskim Południowym Okręgu Wojskowym.

Autor:pp/kab

Źródło: Reuters, TASS

Źródło zdjęcia głównego: Vitaly V. Kuzmin/Wikimedia CC BY 2.0